15 milionów złotych dotacji na rewitalizację dużego kościoła w Rawie Mazowieckiej. Parafia podpisała umowę z Urzędem Marszałkowskim w Łodzi

erawaMiasto
komentarzy

Parafia NPNMP w Rawie Mazowieckiej podpisała umowę z Urzędem Marszałkowskim w Łodzi na dofinansowanie rewitalizacji zespołu obiektów sakralnych. Cały zakres prac ma pochłonąć blisko 22 mln zł. Parafia na wkład własny musi zgromadzić ponad 7 mln. 

Oficjalne podpisanie umowy nastąpiło wczoraj (6.03) w rawskim dużym kościele. W ramach projektu zatytułowanego „Rewitalizacja zespołu obiektów sakralnych pod wezwaniem NPNMP w Rawie Mazowieckiej w celu rozszerzenia oferty kulturalnej Parafii” odnowiona zostanie świątynia i pojezuicki zespół klasztorny. Planów związanych z otrzymanym dofinansowaniem jest dużo, mówi się o użytkowych pomieszczeniach w piwnicach, gdzie ma powstać Centrum Spotkań i Dialogu, a także punkcie widokowym na dzwonnicy, nowoczesnym muzeum, a także udostępnieniu zwiedzającym kościelnych krypt. 
– To jest projekt, który otrzyma dofinansowanie na kwotę 14 mln 779 tys.  Jest to ogromna kwota środków z działania Dziedzictwo Kulturowe, Infrastruktura Kultury. W pierwszym konkursie, który organizowaliśmy w tym obszarze zostało wyłonionych 12 projektów i właśnie jednym z nich jest projekt parafii – mówi Joanna Skrzydlewska, członek Zarządu Województwa Łódzkiego. 

Największa tego typu inwestycja w województwie łódzkim ma zakończyć się wraz z 2018 rokiem, aby jednak wszystkie prace mogły zostać wykonane, parafia musi zgromadzić wkład własny w wysokości ponad 7 mln zł, w tym 4 mln to kwota VAT. 

Jak podkreślał wczoraj proboszcz parafii ks. Bogumił Karp, duże znaczenie przy realizacji tego ogromnego projektu odgrywa współpraca. 
– Jeżeli niezależnie od różnic działamy wspólnie, to wtedy osiąga się sukces na wielką skalę. O ile bowiem łatwo można złamać pojedynczą strzałę, to już jak się weźmie ich kilka i razem połączy, staje się to bardzo trudne – mówił duchowny.

W uroczystym podpisaniu umowy udział wzięli przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego: Joanna Skrzydlewska, członek Zarządu Województwa Łódzkiego oraz Dariusz Klimczak, Wicemarszałek Województwa Łódzkiego, a także burmistrz Rawy Mazowieckiej Dariusz Misztal, wiceprezydent Skierniewic Eugeniusz Góraj, wójt Gminy Rawa Mazowiecka Krzysztof Starczewski, wicestarosta Powiatu Rawskiego Marian Krzyczkowski i prezesi rawskich spółek.

Więcej zdjęć z podpisania umowy do zobaczenia tutaj. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz

© Copyright 2017 eRawa.pl   Regulamin   |   Polityka prywatnosci