7 medali, w tym 4 złote. MLUKS „RAWA” w wysokiej formie…

Mistrzostwa Województwa LZS w Wolborzu były przedostatnim akcentem sezonu przełajowego dla zawodników klubu MLUKS „RAWA”. 7 medali, w tym 4 złote, udowadniają wysoką formę zawodników.

Znakomicie spisali się starsi zawodnicy. Junior Wojtek Pawlak na dystansie 3000 m zdeklasował rywali osiągając ponad 200 metrową przewagę. Równie dobrze pobiegł junior młodszy Maciek Budziński na 2000 m na mecie z prawie 100 metrową przewagą. Dla Maćka to pierwszy taki indywidualny sukces. Złoty medal zdobyła również w kategorii gimnazjów Magda Ciołak (1000 m), ale swoją walkę z rywalkami musiała stoczyć do ostatnich metrów.
– Niespodziankę sprawił natomiast Krzysiek Wójciak, który w tej samej kategorii wiekowej (1500 m), zdobył srebrny medal i podobnie jak Maciek, osiągnął życiowy sukces – mówi trener Jarosław Wasiak.

Pozostałe medale zdobywali najmłodsi. Mateusz Sypniewski na dystansie 800 m pokonał rywali w kategorii klas czwartych. Brąz w tym biegu wywalczyli Maciek Sadowski i Kalina Gos w tej samej kategorii wiekowej (dystans 600 m).
– Efekt startu mógł być lepszy, gdyby nie fakt, że na te zawody pojechaliśmy w mocno okrojonym składzie. W zawodach nie wzięli udziału czołowi zawodnicy klubu, którzy wyjechali na obozy kadrowe – Szymon Staroń obóz Kadry Narodowej w Zakopanem, Wojciech Sowik obóz zaplecza Kadry Narodowej i Kacper Gos obóz kadry wojewódzkiej – tłumaczy trener Wasiak.

W ostatnich 2 latach zawodnicy rawskiego klubu osiągnęli dominującą pozycję w centralnej Polsce w biegach przełajowych. Potwierdzona jest ona zwycięstwami indywidualnymi i drużynowymi we wszystkich najważniejszych zawodach klubowych i masowych.