Jak bezpiecznie spędzić wakacje nad wodą? Rawski WOPR zorganizował kolejny piknik otwierający letni sezon

erawaMagazyn
komentarzy

Już po raz kolejny nad rawskim Zalewem Tatar odbył się piknik „Bezpieczne Wakacje”. Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe wraz z policją i strażakami zachęcali do przestrzegania zasad bezpieczeństwa. 

Profilaktyczny piknik, który od lat organizowany jest przez lokalny WOPR, to sposób na przekazanie podstawowych zasad bezpieczeństwa poprzez atrakcyjną prezentację. Wczorajsze (22.06) spotkanie to usilne przekonywanie do tego, że właśnie od naszego rozsądku głównie zależy to, czy nad wodą jesteśmy bezpieczni. 
– Zauważamy, że młodzież rzeczywiście się zmienia, nasze działania przynoszą efekty w postaci ich zachowania. Gorzej jest z osobami dorosłymi, gdzie nieodzownym elementem spędzania czasu nad wodą jest alkohol, po nim często włącza się brawura, ułańska fantazja i o wypadek nie trudno – mówi Andrzej Jankowski, prezes WOPR w Rawie Mazowieckiej. 

W programie wydarzenia, oprócz gier i zabaw dla najmłodszych, znalazły się również pokazy. W śród nich klasyczna akcja z topiącą się osobą na kąpielisku, niefortunny skok do wody z prezentacją wpięcia w deskę ortopedyczną, a także ewakuacja poszkodowanego przy użyciu łódki.

I choć w Rawie Mazowieckiej ratownicy nie muszą zbyt często interweniować, o zasadach bezpieczeństwa trzeba wciąż przypominać. Od marca bieżącego roku w Polsce utonęło już około 90 osób. 

Więcej zdjęć z profilaktycznego pikniku „Bezpieczne Wakacje” do zobaczenia tutaj. 

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz

© Copyright 2017 eRawa.pl   Regulamin   |   Polityka prywatnosci