Dwa brązowe medale rawskich karateków na Międzynarodowym Turnieju w Rzeszowie. RKKK ponownie z wysokimi wynikami…

erawaSport
komentarzy

Znakomitym wynikiem zakończyły się dla rawskich zawodników Międzynarodowe Zawody Karate Kyokushin w Rzeszowie (11.02). Antonina Pacho i Mateusz Gasiński brązowymi medalistami POLISH OPEN – CARPATHIA KARATE CUP 2017. 

Organizatorem szóstego turnieju w Rzeczowie był lokalny Klub Sportów Walki „SYSTEM” z Sensei Januszem Wiśniewskim na czele. W zawodach udział wzięło 517 zawodników z 12 krajów: z Belgii, Czech, Rosji, Litwy, Pakistanu, Austrii, Szwecji, Białorusi, Ukrainy, Węgier, Słowacji i oczywiście Polski. Młodym wojownikom przyszło walczyć na sześciu matach w pięknej hali Podpromie. 

Rawscy zawodnicy musieli dać z siebie wszystko od samego początku. Pierwsi na matach stanęli najmłodsi z Rawskiego Klubu Karate Kyokushin, Antonina Pacho i Mateusz Gasiński, którzy efektownie pokonali swoich przeciwników. Następnie przez eliminacje bez najmniejszego problemu przeszły Martyna Gasińska i Katarzyna Pacho, które w kolejnych walkach trafiają na zawodniczki z Ukrainy i Litwy.
– Walki były bardzo mocne i wyrównane, niestety dziewczyny musiały uznać wyższość koleżanek zza wschodniej granicy, ale i to, po niejednomyślnych decyzjach sędziów. Naprawdę niewiele zabrakło, a dziewczyny walczyły jak natchnione i nie wystraszyły się przeciwniczek z wyższymi pasami, Kasia „walczyła z zielonym pasem”, zaś Martyna „z brązowym” – relacjonuje Zbigniew Pacho, wiceprezes Rawskiego Klubu Karate Kyokushin.

Przed młodszymi wojownikami również były trudne wyzwania, Tosia trafiła na zawodniczkę o głowę wyższą, zaś Mateusz na Białorusina. Dzięki wypracowanym umiejętnością ponownie można było obejrzeć dwa piękne starcia o wejście do finału.
– Mamy dwa brązowe medale na międzynarodowych i naprawdę wymagających zawodach. Jak mówili zebrani trenerzy i opiekunowie wszystkich team’ów, była to najtrudniejsza Carpathia Cup. Miłym akcentem było, także wręczenie zaległego pucharu sempai Katarzynie Pacho, która jak się okazało, w zeszłym roku zdobyła brąz. Czyli do Rawy przywieźliśmy takie brązy „dwa plus jeden” – dodaje Zbigniew Pacho.

fot. karate-rawa.pl

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz

© Copyright 2017 eRawa.pl   Regulamin   |   Polityka prywatnosci