Budżet miasta dopiero w przyszłym roku. W Rawie Mazowieckiej najważniejsza uchwała ma zostać przyjęta w połowie stycznia…

erawaMiasto
komentarzy

Budżet miasta w Rawie Mazowieckiej zazwyczaj uchwalany był na ostatniej w danym roku sesji Rady Miasta. Podobnie miało być i tym razem, jednak ostatecznie ten punkt nie pojawił się w porządku obrad. Powodem zmiany jest rewitalizacja. 

To właśnie konkurs, który ma zostać ogłoszony przez Urząd Marszałkowski w Łodzi stał się przyczyną przesunięcia momentu uchwalenia w Rawie budżetu na 2017 rok. Miasto ma w nim aplikować o środki na rewitalizację, a wniosek konkursowy ma być złożony do 27 stycznia. 
– Do 15 stycznia powinniśmy mieć cały montaż finansowy związany z wnioskiem, powinien on zostać dopracowany i wszystkie tematy umieszczone w budżecie (…) Stąd to opóźnienie z uchwaleniem budżetu, żeby go za chwilę nie zmieniać – tłumaczy burmistrz Rawy Mazowieckiej Dariusz Misztal. 

Przygotowywany wniosek dotyczący rewitalizacji oszacowany został na około 30 mln zł i znalazły się w nim cztery zadania: rewaloryzacja parku miejskiego, modernizacja i remont jatek miejskich, remont Muzeum Ziemi Rawskiej oraz zmiana i uporządkowanie przestrzeni miejskiej w centrum Rawy. 

W związku z tymi działaniami budżet na przyszły rok ma zostać uchwalony w połowie stycznia. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz

© Copyright 2017 eRawa.pl   Regulamin   |   Polityka prywatnosci