Debata początkiem kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Rawscy policjanci odbyli spotkanie z jednostkami, z którymi przychodzi pracować im na co dzień

erawaPowiat
komentarzy

 

„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” – pod takim hasłem odbyła się społeczna debata zorganizowana przez Komendę Powiatową Policji w Rawie Mazowieckiej. Spotkanie, które odbyło się dziś (24.04) w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego to pierwsza z planowanych konferencji. 

Debata zorganizowana przez rawską policję dotyczyła ogólnie pojętego bezpieczeństwa. I choć skierowana była do wszystkich mieszkańców, wzięły w niej udział przede wszystkim służby i inspekcje z terenu powiatu. Jest to jednak dopiero pierwsza z konferencji inaugurujących kampanię „Kręci mnie bezpieczeństwo”, jaką stworzyło Ministerstwo Wewnętrzne Spraw i Administracji.
– Jest to debata skierowana do wszystkich osób, które powinny czuć się współodpowiedzialne za bezpieczeństwo. Głównymi beneficjentami byli tu przedstawiciele inspekcji, straży, służb i tych instytucji, z którymi na co dzień współdziałamy. Chcielibyśmy wypracować instrumenty będące pomocne w dbaniu o bezpieczeństwo na terenie powiatu rawskiego – mówił podinsp. Bartłomiej Karch, zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Rawie Mazowieckiej. 

W tym roku rawscy policjanci planują zorganizować jeszcze kilka takich spotkań, również w godzinach popołudniowych, bardziej przystępnych dla mieszkańców powiatu. Warto też wspomnieć, że zapoczątkowana akcja jest swoistego rodzaju kontynuacją tej, dotyczącej Krajowej Mapy Zagrożeń. Funkcjonariusze chcą bowiem przypomnieć o istnieniu i nieprzerwanej możliwości korzystania z tej aplikacji. 

Więcej zdjęć z dzisiejszej debaty do zobaczenia tutaj. 

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz

© Copyright 2017 eRawa.pl   Regulamin   |   Polityka prywatnosci