Dym wydobywał się spod drzwi i okien. Na pomoc przyszli mieszkańcy sąsiedniego bloku

erawaMiasto
komentarzy

Strażacy interweniowali w bloku przy ul. Tomaszowskiej w Rawie Mazowieckiej. Przypalona potrawa nadymiła do tego stopnia, że przebywającego w mieszkaniu mężczyznę zabrało pogotowie. 

Do zdarzenia w budynku wielorodzinnym w Rawie Mazowieckiej doszło wczoraj (20.06) około 18:20. Na wysokości zadania stanęli mieszkańcy sąsiedniego bloku, którzy natychmiast zainterweniowali.
– Poczułem smród i zobaczyłem, że ze szczelin okna wydobywa się dym. Natychmiast zacząłem walić do okien. Przez drzwi było słychać, że ktoś kaszle. Zaczęliśmy dzwonić po straż pożarną – relacjonuje mieszkaniec sąsiedniego budynku. 

Strażacy, nie wiedząc co tak naprawdę się dzieje, do akcji zadysponowali wóz gaśniczy oraz podnośnik. 
– Gdy przyjechaliśmy na miejsce okazało się, że poszkodowany mężczyzna został już wyprowadzony na zewnątrz przez świadków zdarzenia. Udzieliliśmy mu pierwszej pomocy i wezwaliśmy Zespół Ratownictwa Medycznego, który przetransportował go do szpitala – mówi kpt. Łukasz Bator z PSP w Rawie Mazowieckiej, który dowodził akcją. 

Na szczęście okazało się, że w mieszkaniu nie ma pożaru, a przyczyną zadymienia jest przypalona w garnku potrawa. Strażacy w aparatach powietrznych weszli do budynku, przeszukali pomieszczenia, przewietrzyli mieszkanie oraz klatkę schodową. Cała akcja trwała blisko 40 minut. 

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz

© Copyright 2017 eRawa.pl   Regulamin   |   Polityka prywatnosci