Rawska Kraina Łagodności.

erawaBez kategorii

Rawska Kraina Łagodności już po raz czwarty w naszym mieście. Tym razem posłuchamy utworów Jacka Kaczmarskiego w wykonaniu Pawła Konopackiego.

W najbliższy piątek (28.04) o godzinie 19:30 w dworku przy ul. Miłej rozpocznie się czwarta edycja Rawskiej Krainy Łagodności. Spotkanie poświęcone zostanie w dużej mierze Jackowi Kaczmarskiemu, a głównym punktem programu będzie koncert Pawła Konopackiego. Wykona on te znane jak i mniej znane utwory Kaczmarskiego.

O swojej fascynacji jego twórczością pisze w ten oto sposób: „Od ponad 20 lat pasjonuję się twórczością Jacka Kaczmarskiego. Na początku fascynacja sprowadzała się do naśladownictwa stylu wykonawczego, a ściślej, gry na gitarze oraz śpiewu Kaczmarskiego. Później nadszedł czas autentycznej refleksji nad poezją Barda. Od przeszło 13 lat wraz z Witoldem Łuczyńskim i Tomaszem Susmędem, jako Trio Łódzko-Chojnowskie, wykonuje publicznie piosenki Barda.”

Obecni goście, będą mogli wysłuchać także krótkiej prelekcji na temat życia Jacka Kaczmarskiego autorstwa Huberta Jankowskiego.

Koncert poprzedzi wystawa fotograficzna Kruczyk, Olejarczyk, Szczotka, Słomiana, czyli prace studentek fotografii na łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych.

Spotkanie organizują tradycyjnie: Stowarzyszenie „Topory”, Nieformalne Stowarzyszenie Artystów i Twórców Rawskich oraz Fundacja „Fideo”. Wydarzenie odbędzie się przy ul. Miła 4. Bilety w cenie 15 zł.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz

© Copyright 2017 eRawa.pl   Regulamin   |   Polityka prywatnosci