Gimnazjum i co dalej? Młodzież z powiatu rawskiego zapoznała się z ofertą edukacyjną placówek ponadgimnazjalnych…

erawaPowiat
komentarzy

Kilkuset uczniów wzięło udział w Targach Edukacyjnych od 15 lat organizowanych w Starostwie Powiatowym w Rawie Mazowieckiej. W miniony wtorek (28.03) młodzież mogła poznać ofertę placówek oświatowych z terenu powiatu rawskiego oraz okolicy. 

Już po raz piętnasty gimnazjaliści z powiatu rawskiego mogli wziąć udział w tagach mających ułatwić im wybór dalszej ścieżki kształcenia. Wydarzenie organizowane w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego jest jedyną okazją do bliższego poznania wszystkich placówek oświatowych z Rawy Mazowieckiej, ale i okolicy. Nic więc dziwnego, że młodzież licznie bierze udział w targach i korzysta z możliwości porozmawiania z uczniami obecnie uczęszczającymi do danych jednostek. Szczególnie aktywne, jak zawsze były szkoły z Rawy, do zapoznania się z ofertą placówek zachęcali sami dyrektorzy. 

Trudne decyzje, jakie muszą podjąć uczniowie gimnazjów, rzeczywiście mogą zaważyć na przyszłym rozwoju kariery zawodowej. Dlatego tak ważne jest, by młodzi ludzie mieli szansę pogodzić swoje zainteresowania z kierunkiem kształcenia i zmianami jakie dokonują się na rynku pracy.

Wśród jednostek oświatowych z Rawy Mazowieckiej pojawiły się: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wł. St. Reymonta, Zespół Szkół – Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej im. M. Kopernika, Liceum Ogólnokształcące im. M. Skłodowskiej-Curie, nowo powstające Katolickie Publiczne Liceum Ogólnokształcące im. św. Jana Pawła II,  Zasadnicza Szkoła Zawodowa Rzemiosła, Młodzieżowe Centrum Kariery OHP, Hufiec Pracy oraz Poradnictwo Zawodowe z Powiatowego Urzędu Pracy. Podczas targów nie zabrakło także Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Białej Rawskiej. Oferty wspomnianych placówek można łatwo sprawdzić klikając w daną nazwę.

Zdjęcia z Targów Edukacyjnych do zobaczenia tutaj. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz

© Copyright 2017 eRawa.pl   Regulamin   |   Polityka prywatnosci