Kacper Sagan burmistrzem Rawy Mazowieckiej. Trzecioklasista urzędował w ratuszu z okazji Dnia Dziecka…

erawaMagazyn
komentarzy

Kacper Sagan, uczeń klasy III C ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Rawie Mazowieckiej został już siódmym Małym Burmistrzem. Fotel włodarza miasta był jedną z nagród w konkursie plastycznym „Rawa z opowieści moich przodków”. 

Dzień małego burmistrza rozpoczął się wcześniej niż lekcje w szkole. Już przed godziną 8:00 Kacper rozpoczął urzędowanie w rawskim ratuszu. Ten jeden dzień okazał się przepełniony zadaniami, ale i atrakcjami. Jednym słowem, zwycięzca konkursu organizowanego przez Młodzieżową Radę Miasta nie miał czasu się nudzić. 
– Dzwoniłem telefonem, burmistrz oprowadzał mnie po całym urzędzie, bawiłem się, rozdawałem cukierki, odwiedziłem trzy szkoły i podpisałem dwa dokumenty, jeden o jakimś czystku i protokół przekazania władzy – wymieniał podczas spotkania z lokalnymi mediami Kacper Sagan. 

Trzecioklasista jest drugim chłopcem, który w ciągu tych siedmiu lat zasiadł na fotelu burmistrza Rawy. Podobnie jak jego poprzednikom, funkcja ta przypadła mu do gustu. 
– Dla mnie to jest zabawa, praca burmistrza nie jest nudna – mówił Kacper. 
Chłopiec już teraz wie, że jedną z pierwszych decyzji byłoby umożliwienie wszystkim dzieciom wyjazdów na basen. 

Więcej zdjęć z dzisiejszego urzędowania Kacpra do zobaczenia tutaj. 

Komisja konkursowa przyznała również tytuł wiceburmistrza Darii Wróblewskiej, Małemu Burmistrzowi Miasta 2016, uczennicy kl. II c Szkoły Podstawowej nr 4 oraz wyróżnienia dla: Kingi Krupińskiej kl. II c SP nr 4, Macieja Kuby kl. II d SP nr 2, Małgorzaty Zielińskiej kl. III a SP nr 4.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz

© Copyright 2017 eRawa.pl   Regulamin   |   Polityka prywatnosci