Kolejna plantacja konopi indyjskich zlikwidowana. Policjanci w jednej z miejscowości na terenie gminy Rawa Mazowiecka zabezpieczyli 82 rośliny…

erawaPowiat, Rawa Mazowiecka
fot. KPP Rawa Maz.
komentarzy

Policjanci z Rawy Mazowieckiej wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Stołecznej Policji zlikwidowali plantację konopi indyjskich. W sumie z zabezpieczonych roślin można było uzyskać około 10 kilogramów gotowego produktu o czarnorynkowej wartości nawet do 200 tysięcy złotych.

Cała policyjna akcja miała miejsce rankiem w ubiegłą środę (6.09). Wtedy to, lokalni mundurowi wraz z funkcjonariuszami z Warszawy, po dokonaniu krótkiej obserwacji, weszli na teren posesji w jednej z miejscowości w gminie Rawa Mazowiecka. 
– Potwierdzili w ten sposób wcześniej posiadane informacje o nielegalnej uprawie konopi indyjskich. Na polu ujawnili 82 krzaki tej odurzającej rośliny. Niektóre z nich były wyższe od dorosłego mężczyzny – informuje nadkom. Karolina Sokołowska z KPP w Rawie Mazowieckiej. 

W związku z odkryciem policjanci zatrzymali 23-letniego mieszkańca powiatu rawskiego. To jednak nie wszystko co znaleziono na przeszukiwanej posesji, podczas działań mundurowi ujawnili także skradziony w kwietniu tego roku w Warszawie skuter toros, kilka gramów suszu roślinnego oraz substancję, której skład określi biegły.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. W piątek (8.09), na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Rawie Mazowieckiej zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie na okres 2 miesięcy. Za uprawę znacznych ilości konopi innych niż włókniste grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. 

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz

© Copyright 2017 eRawa.pl   Regulamin   |   Polityka prywatnosci