Kolejne drużynowe złoto młodych wojowników z rawskiego klubu na ogólnopolskiej imprezie. W miniony weekend w Rawie odbył się V Turniej Karate Kyokushin…

Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin po tegorocznej edycji nie może nie być kojarzony z Rawą Mazowiecką. Piąta edycja okazała się być rekordową. W minioną niedzielę (17.04) w Hali Milenium zawalczyło ponad 190 zawodników z czternastu miast Polski. Po raz kolejny w klasyfikacji drużynowej, złoto wywalczyli sami gospodarze.

Rawski Klub Karate Kyokushin po raz kolejny zaprosił do Rawy małych karateków z całej Polski. Doskonały poziom imprezy sprawił, że do miasta przyjechało ponad 190 zawodników chcących powalczyć o medale. Wśród zwycięzców nie mogło oczywiście zabraknąć samych gospodarzy, którzy w klasyfikacji generalnej wywalczyli łącznie 81 punktów, tym samym zdobywając puchar dla najlepszego zespołu. Tuż za rawskimi wojownikami uplasował się Kielecki Klub Karate Kyokushin, z jednym punktem straty do zwycięzców (80 pkt.). Natomiast trzecie miejsce zajęła Akademia Sztuk Walki Fight and Win Brzeziny (34 pkt.).

Sędziowie wyróżnili także najlepszych zawodników turnieju. Spośród gości taki tytuł otrzymali: Sebastian Nowak, Antoni Więcek i Natalia Więckowicz. Wśród rawskich zawodników nagrodzono: Martynę Gasińską, Katarzynę Pacho i Filipa Sidwę.

Podczas imprezy odbyły się również walki pokazowe K1 (Krystian Krawczyk vs Piotr Czyrka) i MMA (Tomasz Świderek vs Hubert Grochal).
– Szczególne podziękowania kierujemy do naszych sponsorów, burmistrza Dariusza Misztala, Shihan Krzysztofa Borowca 5 Dan, naszego sędziego głównego oraz pozostałych sędziów, do wszystkich trenerów i teamów, które do nas przyjechały, a także przyjaciół RKKK, którzy pomogli w organizacji turnieju – dziękował po imprezie wiceprezes klubu Zbigniew Pacho.