Kolejne sukcesy klubu MLUKS „RAWA”. Lekkoatleci zdobywając medale znów pokazali wysoką formę

zdj. Foty Beaty

Lekkoatleci z klubu MLUKS „RAWA” ponownie pokazują na ile ich stać. Wysoki wynik i jednocześnie brązowy medal zdobył Wojtek Sowik podczas Akademickich Mistrzostw Polski w miniony weekend w Łodzi.

Wojtek Sowik wywalczył brązowy medal na dystansie 9 km w kategorii uniwersytetów podczas Akademickich Mistrzostw Polski w biegach przełajowych jakie odbyły się na doskonale znanej naszemu zawodnikowi trasie w łódzkim parku Baden Powella. Przed Wojtkiem znaleźli się jedynie aktualny wicemistrz Polski seniorów w biegach przełajowych – Marek Kowalski i utytułowany Łukasz Parszczyński. W klasyfikacji generalnej zawodnik z Rawy zajął VII lokatę, ustępując jedynie zawodnikom starszym od siebie. Jednak start ten był potraktowany czysto treningowo, bez specjalnej walki o czołowe lokaty. Priorytetem jest sezon letni. Tym bardziej cieszy wysoka forma Wojtka oraz dyspozycja w jakiej ukończył bieg i średnie tempo oscylujące w granicy 3.12 na km. Taki wynik pozwoliłby Wojtkowi biegać na 10 km poniżej 32 minut.

To jednak nie koniec sukcesów klubu. Tydzień wcześniej w ogólnopolskim cyklu City Trail, jaki odbył się w łódzkim parku Baden Powella, Sowik zajął pierwsze miejsce, z przewagą minuty nad rywalami (dystans 5 km – 15.28). Tym samym przypieczętowałswój triumf w klasyfikacji generalnej mając na koncie 4 zwycięstwa.
– Wojtek był bez wątpienia najlepszym zawodnikiem cyklu, ustanawiając dodatkowo aż 3-krotnie rekord trasy. W ostatnim biegu Wojtek od samego startu objął zdecydowane prowadzenie i samotnie przemierzał trasę, walcząc jedynie ze swoim zmęczeniem. Dzień wcześniej został akademickim mistrzem województwa w biegach przełajowych na tej samej trasie – mówi trener klubu Jarosław Wasiak.

W kategoriach młodzieżowych w klasyfikacji generalnej bezkonkurencyjni byli również zawodnicy MLUKS „RAWA” wśród chłopców zwyciężył Kacper Gos, który podobnie jak Wojtek odniósł 4 zwycięstwa, wygrywając również w ostatnim biegu. W klasyfikacji generalnej w kategorii dziewcząt najlepsza była Magda Ciołak.