Leszek Trębski winny pomawiania prezydenta Skierniewic. Sąd Okręgowy w Łodzi odrzucił apelację prezesa rawskiego TBS

erawaMiasto
komentarzy

Sąd Okręgowy w Łodzi w całości odrzucił wczoraj (20.07) apelację Leszka Trębskiego i uznał go winnym pomawiania Krzysztofa Jażdżyka. Cała sprawa dotyczyła facebookowego wpisu zatytułowanego „Ustawiony przetarg”. 

Czwartkowa rozprawa była efektem wyroku skazującego, jaki w listopadzie ubiegłego roku wydał Sąd Rejonowy w Skierniewicach. Przypomnijmy, chodzi tu o wpis, w którym Leszek Trębski sugerował, iż prezydent Krzysztof Jażdżyk w sposób niezgodny z prawem wpłynął na wynik przetargu organizowanego na sprzedaż nieruchomości położonej w Skierniewicach przy ul. Łowickiej, a także rażąco zaniżył cenę jej zbycia. Wtedy też sąd uznał te zarzuty za nieprawdziwe i uznał prezesa rawskiego TBS za winnego pomówienia Krzysztofa Jażdżyka i narażenia go na utratę zaufania potrzebnego do pełnienia funkcji Prezydenta Miasta Skierniewice. 

Tuż po wydaniu decyzji przez Sąd Rejonowy Leszek Trębski zapowiadał, że od wyroku będzie się odwoływał. Za powód podawał stronniczość sędziego, który znał prawnika reprezentującego prezydenta Skierniewic. Jednak sąd w Łodzi w całości odrzucił apelację i wydał wyrok skazujący, uznając wszystkie argumenty za bezzasadne. Sędzia swoją decyzję tłumaczył jednocześnie, że w mieście takiej wielkości jak Skierniewice, znajomość ludzi z określonych środowisk nie jest równoznaczna z wpływem na bezstronność sądu. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz

© Copyright 2017 eRawa.pl   Regulamin   |   Polityka prywatnosci