MLUKS „RAWA” najlepszy w Ogólnopolskich Biegach Przełajowych. Rawski klub pokonał 46 zespołów z całej Polski…

Rawski klub lekkoatletyczny zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji klubowej. MLUKS „RAWA” był jednym z 47 klubów, które wzięły udział w Ogólnopolskich Biegach Przełajowych LZS w Wolborzu. Z zawodów medale przywieźli Mateusz Wawrzyniak, Mateusz Lewandowski i Wojtek Sowik.

mluksPodczas Ogólnopolskich Biegów Przełajowych LZS w Wolborzu w kilku kategoriach wiekowych rywalizowało ze sobą 47 klubów z 8 województw. W ubiegłorocznym występie rawscy zawodnicy zajęli 3 lokatę, ale tym razem gromadząc 1078 punktów wyprzedzili wszystkich. Również specjalistów od biegów przełajowych z MLUKS Tarnów.

Mimo sukcesu drużynowego medali podczas zawodów było jednak mniej niż
rok temu. Na podium z brązem stanął Wojtek Sowik (4000 m), który wrócił po trzymiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją. Przed Wojtkiem znaleźli się utytułowani medaliści Mistrzostw Polski: Aleksander Kuśmierz i Dominik Tabor. Medale zdobyli również Mateusz Wawrzyniak zajmując drugie miejsce na dystansie 1000 m w roczniku 2003 oraz Mateusz Lewandowski, który zdobył brązowy medal na dystansie 800 m w roczniku 2004. Dla Mateusza Lewandowskiego, trenującego od niespełna roku w rawskim klubie, to pierwszy medal na tak dużej imprezie.

Z pozostałych zawodników warto zwrócić uwagę na 4 lokatę Tobiasza Olszaka na 4000 m (1996) oraz 5 miejsce Marceliny Mordaki, która uległa jedynie rywalkom z poza województwa łódzkiego.