MLUKS „RAWA” z sukcesami na zawodach krajowej rangi. Lekkoatleci biją swoje życiowe rekordy…

erawaSport
mluks-rawa.pl
komentarzy

Zawodnicy rawskiego MLUKSu ponownie pokazali doskonałą formę. Okazją do sprawdzenia się był Ogólnopolski Mityng i sprawdzian kadry Polskiego Związku Lekkiej Atletyki w Spale, który odbył się pod koniec stycznia (28.01). 

Podczas ostatnich zawodów w Spale, które zgromadziły krajową czołówkę w kategorii młodzieżowca, juniora i juniora młodszego, zawodnik MLUKS „RAWA” Wojciech Sowik zajął, w konfrontacji z najlepszymi młodzieżowcami w kraju, 4 lokatę na dystansie 2000 m. Tym samym ustanowił znakomity rekord życiowy i rekord klubu 5.21.06.

W kolejnym występie (4 lutego) Wojtek wystartował w biegu na 800 m uzyskując swój drugi rezultat w życiu 1.53.81. Bieg był bardzo szybki i w międzynarodowej obsadzie – zwycięstwo odniósł jeden z najbardziej utalentowanych młodzieżowców w Europie – Czech Filip Sasinek (1.48.64), przed Słowakiem Talanem Matusem i Hiszpanem Hugo Garcia Gomezem. Obecnie Wojtek Sowik przebywa na zgrupowaniu w Spale przygotowującym do Halowych Mistrzostw Polski Seniorów (18.02).

fot. mluks-rawa.pl

Podczas zawodów w Spale (28.01) można też było zaobserwować powrót do formy Wicemistrza Polski Młodzików sprzed 1,5 roku – Szymona Staronia, który w niezwykle szybkim biegu na dystansie 600 m ustanowił rekord życiowy wynikiem 1.22.59. To rezultat zaledwie o 2 sekundy gorszy od Rekordu Polski Juniorów Młodszych, ustanowionego zresztą właśnie w sobotnim biegu. Tydzień później Szymon w biegu na 400 m uzyskał 51.76, co jest drugim rezultatem w tabelach PZLA w tym roku w kategorii juniorów młodszych.
– Cieszę się, że Szymon po półrocznej przygodzie z Kadrą Narodową, która zakończyła się fatalną dyspozycją w sezonie letnim, trenując jesienią w klubie, powrócił do krajowej czołówki uzyskując 4 wynik w kraju. Mam nadzieję, że będzie liczył się w walce o czołowe lokaty podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Toruniu (11.02) – mówi o osiągnięciach podopiecznego trener Jarosław Wasiak. 

W halowych startach wysoką formę prezentował również brązowy medalista MP Młodzików z jesieni Kacper Gos, który poprawił rekord życiowy na 1000 m (2.34.60), a w kolejnym starcie zbliżył się do rekordu życiowego na 1500 m (4.08.11).
– Forma obydwu zawodników tuż przed Halowymi Mistrzostwami Polski Juniorów Młodszych bardzo mnie cieszy, choć akurat w przypadku Kacpra docelowy start będzie miał miejsce dopiero za 5 tygodni w MP w biegach przełajowych. Myślę, ze szybkie bieganie moich podopiecznych to między innymi efekt aż 4 zgrupowań w ciągu ostatnich 2 miesięcy, w tym 8 – dniowego pobytu na Wyspach Kanaryjskich. Na sobotnich Mistrzostwach Polski nie liczymy na medale, realne są i bardzo nas ucieszą miejsca w czołowej szóstce, choć zawodnicy na pewno podejmą walkę o najwyższe lokaty – dodał trener Wasiak.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz

© Copyright 2017 eRawa.pl   Regulamin   |   Polityka prywatnosci