Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych również w Rawie Mazowieckiej. Na eRawa.pl prezentujemy program uroczystości

erawaMiasto
komentarzy

W Rawie Mazowieckiej odbędą się miejskie uroczystości upamiętniające Żołnierzy Wyklętych. W programie obchodów zaplanowanych na 26 lutego znajdzie się nie tylko msza święta, ale również bieg „Tropem Wilczym” i odsłonięcie tablicy poświęconej pamięci patronki Miejskiego Domu Kultury. 

Tegoroczny program uroczystości zorganizowanych w Rawie Mazowieckiej z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych jest wyjątkowo bogaty. Niedzielne obchody otworzy sportowy akcent. Tradycyjnie już, nad Zalewem Tatar, odbędzie się bieg „Tropem Wilczym”, a jego symboliczny dystans wynoszący 1963 m nawiązuje do daty śmierci ostatniego spośród Żołnierzy Niezłomnych, Józefa Franczaka – pseudonim Lalek. Natomiast dla bardziej wytrwałych biegaczy przewidziano dodatkową, dłuższą trasę liczącą około 4 km. 

Zapisów w formie elektronicznej można dokonać na stronie internetowej Urzędu Miasta, w zakładce Bieg Tropem Wilczym, a także na miejscu w dniu zawodów, w Hali Sportowej OSiR Tatar w godz. 9:00 – 10:00.

Również tego dnia, o godzinie 13:00 w kościele NPNMP odbędzie się uroczysta msza święta w intencji Żołnierzy Wyklętych. A tuż po niej, już przed Miejskim Domem Kultury nastąpi odsłonięcie tablicy poświęconej pamięci Danuty Siedzikówny „Inki”, która od maja ubiegłego roku jest patronką tej placówki. 

Zwieńczeniem całej uroczystości będzie przedstawienie teatralne i gala konkursu Żołnierze Niezłomni. 

Więcej o zbliżających się obchodach w samorządowym materiale wideo.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz

© Copyright 2017 eRawa.pl   Regulamin   |   Polityka prywatnosci