Z otwartymi wodami Zalewu Tatar zmierzyło się blisko 40 uczestników. Za nami już XXIII Maraton Pływacki im. Pawła Pioruna…

erawaSport
komentarzy

W minioną sobotę (22.07) w Zalewie Tatar w Rawie Mazowieckiej odbył się Maraton Pływacki im. Pawła Pioruna. Impreza sportowa nieprzerwanie od 23 lat organizowana jest przez rawski WOPR. 

Najstarsze zawody pływackie organizowane w centralnej Polsce jak zawsze odbyły się w lipcową sobotę przyciągając do Rawy Mazowieckiej miłośników tego sportu. W sumie zmierzyło się ze sobą blisko 40 zawodników, którzy do pokonania mieli od 500 m do 3000 m, w zależności od kategorii w jakiej startowali.

I choć liczba uczestników była dużo mniejsza niż w latach ubiegłych, wydarzenie należy uznać za udane. Pozytywna atmosfera, pogoda, ale i tegoroczna przyjazna woda zdecydowanie podniosła atrakcyjność tego wydarzenia. 

Należy pamiętać, że rawskie zawody niezmiennie kładą nacisk na zachowanie bezpieczeństwa w wodzie. Dlatego też nie przypadkiem zostały nazwane imieniem Pawła Pioruna. 
– Nasze maratony w Rawie Mazowieckiej są pamięci naszego kolegi, instruktora Pawła Pioruna. Wyszkolił i nauczył pływać wiele dzieciaków. Był tak naprawdę jednym z pierwszych, który zajmował się szkoleniem jeśli chodzi o ratownictwo medyczne – mówił sędzia główny zawodów Krzysztof Kokosza z żyrardowskiego WOPR. 

Pełna fotorelacja z wydarzenia do zobaczenia tutaj. 

Zwycięzcy XXIII Maratonu Pływackiego w poszczególnych kategoriach:
– kategoria chłopców do 12 lat (500 m) – Rafał Żółtowski – UKS G Osiem Bielany
– kategoria dziewcząt do 12 lat (500 m) – Aleksandra Kośka – WOPR Rawa Mazowiecka
– kategoria chłopców od lat 13 do lat 16 (1000 m) – Jakub Nowakowski Pałka – UKS Nawa Skierniewice
– kategoria dziewcząt od lat 13 do lat 16 (1000 m) – Zuzanna Nowakowska Pałka – UKS Nawa Skierniewice
– kategoria MASTERS mężczyzn (2000 m) – Jacek Woźniak– Iron Team
– kategoria MASTERS kobiet (2000 m) – Pamela Boniarek – UKS Nawa Skierniewice
– kategoria OPEN mężczyzn (3000 m) – Szymon Dębski – UKS Nawa Skierniewice

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz

© Copyright 2017 eRawa.pl   Regulamin   |   Polityka prywatnosci