Pierwsza ekumeniczna Droga Krzyżowa w Rawie Mazowieckiej. Wierni ulicami miasta przejdą już w najbliższy piątek (31.03)

erawaMagazyn
komentarzy

Ulicami Rawy Mazowieckiej w piątek przejdzie pierwsza ekumeniczna Droga Krzyżowa. Inicjatywa ta jest kolejnym znakiem współpracy parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP z parafią ewangelicką działającą w mieście.

Ekumeniczna Droga Krzyżowa w Rawie Mazowieckiej rozpocznie się o godzinie 19:00 w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP. Potem uczestnicy przemierzając prawie 3 km odcinek ulic miasta wezmą udział we wspólnej modlitwie. Wyjątkowość tego wydarzenia podkreśla ks. Bogumił Karp, jeden z organizatorów.
– Wspólnie z parafią ewangelicką organizujemy tę modlitwę, rozważania Męki Pańskiej, ponieważ to ona nas jednoczy, niezależnie od przynależności do danego kościoła. Ekumenizm to jedność – mówi ks. Karp.

Droga Krzyżowa przejdzie z Placu Piłsudskiego do ronda i dalej ulicą Konstytucji 3 Maja do ulicy Kościuszki, by później powrócić przed duży kościół, gdzie zakończy się nabożeństwo. Na niecodzienne wydarzenie zaprasza Diakon Halina Radacz – Duszpasterz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Rawie Mazowieckiej i ks. Bogumił Karp – proboszcz Parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP. 

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz

© Copyright 2017 eRawa.pl   Regulamin   |   Polityka prywatnosci