Płomienie zajęły cały budynek pustostanu przy ul. Słowackiego w Rawie. Prawdopodobnie ktoś zaprószył w nim ogień

erawaMiasto
fot. Przemysław Czech
komentarzy

Ponad dwie godziny trwała akcja gaśnicza pożaru jaki wybuchł wczoraj w nocy (30.03) w pustostanie przy ul. Słowackiego w Rawie Mazowieckiej. Zbyt miękkie podłoże utrudniało strażakom dotarcie do budynku, w którym prawdopodobnie ktoś zaprószył ogień. 

Strażacy o pożarze zaalarmowani zostali tuż po godzinie 22:00. Na miejscu okazało się, że płonie drewniany budynek pokryty blachą. Niestety bezpośredni dojazd do pustostanu utrudniało miękkie podłoże. 
– Blisko budynku wjechał samochód OSP Rawa Mazowiecka, nasz wóz niestety jest za ciężki, dlatego też, mimo, że był zaparkowany na grobli, odpowiadał za zaopatrywanie w wodę pobieraną ze zbiornika zalewu – mówi bryg. Marcin Szymański z PSP Rawa Mazowiecka.

Płomienie ugaszono trzema prądami wody. Szczęśliwie w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Spaleniu natomiast uległ drewniany strop, część ścian i więźba dachowa, a opaleniu pozostała część budynku. Na miejscu pracowały dwa zastępy z JRG Rawa Mazowiecka, OSP Rawa Mazowiecka, OSP Kurzeszyn oraz policja. 

Dziś rano strażacy musieli ponownie wyjechać do rozpalonego pogorzeliska. Tym razem już przy pomocy jednego prądu wody dogaszono rozpalone belki, deski i stare ubrania. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz

© Copyright 2017 eRawa.pl   Regulamin   |   Polityka prywatnosci