Podpalony las i podpalacz ścigany przez policję z psem tropiącym. Kolejne ćwiczenia zgrywające służb ratunkowych odbyły się pod Rawą Mazowiecką

erawaPowiat
komentarzy

Wypadek drogowy z poszkodowanym oraz podpalenie lasu przez jednego z uczestników zdarzenia. Na takim założeniu opierał się scenariusz wojewódzkich ćwiczeń zgrywających dla służb ratunkowych „Rawa WOO 2017”, które odbyły się w czwartek (29.06) w Julianowie Raduckim. 

Ćwiczenia zgrywające dla straży pożarnej, policji oraz ratowników medycznych w powiecie rawskim odbywają się co roku. Za każdym razem pojawia się nowy, wymagający scenariusz, dzięki któremu służby mogą przetestować swoją gotowość do działania. Tegoroczne ćwiczenia odbyły się w lesie, gdzie zgodnie z założeniami, doszło do wypadku samochodowego. 
– Na leśnej drodze doszło do wypadku samochodowego, pojazd uderzył w drzewo i w wyniku tego zdarzenia wewnątrz zakleszczony został kierowca. Drugi mężczyzna podróżujący pojazdem uciekł do lasu krzycząc, że wszystko spali – relacjonuje bryg. Marcin Szymański z PSP w Rawie Mazowieckiej. 

Wezwana na miejsce policja, straż pożarna oraz zespół ratownictwa medycznego przystąpili do wydobycia z samochodu kierowcy. W trakcie udzielania mu pomocy okazało się, że płonie las. Natychmiast zaczęto dysponować kolejne jednostki strażackie, których zadaniem było ugasić płomienie. 

W między czasie pomocy trzeba było jeszcze udzielić poszkodowanemu strażakowi, który spadł z dachu samochodu. Na tym działania jednak się nie zakończyły. Do Julianowa Raduckiego wezwano patrol z psem tropiącym, który miał znaleźć podpalacza. Piromana zatrzymano w strugach ulewnego deszczu. 
– Takie ćwiczenia są nam potrzebne, żebyśmy mogli wypracować między sobą sprawną współpracę. Przebieg akcji zależy od działań wielu osób, dlatego wciąż musimy trenować – podsumowuje bryg. Marcin Szymański. 

W ćwiczeniach Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego udział wzięli: PSP Rawa Mazowiecka, OSP Kurzeszyn, OSP Rawa Mazowiecka, PSP Tomaszów Mazowiecki, OSP Białobrzegi, OSP Ujazd, PSP Brzeziny, OSP Jordanów, OSP Jeżów, PSP Skierniewice, OSP Bolimów, OSP Mokra Lewa, OSP Biała Rawska, OSP Cielądz, policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. 

Pełna fotorelacja z ćwiczeń do obejrzenia tutaj. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz

© Copyright 2017 eRawa.pl   Regulamin   |   Polityka prywatnosci