Ponad 10 litrów krwi zebrano w Rawie Mazowieckiej. Rawscy dawcy jak zawsze nie zawiedli…

erawaMagazyn
komentarzy

W minioną środę (17.05) mieszkańcy Rawy Mazowieckiej wzięli udział w akcji „Zbieramy krew dla Polski”. W mobilnym punkcie krew oddały 23 osoby, co w sumie pozwoliło zebrać ponad 10 litrów tego cennego płynu. 

Kolejna udana akcja poboru krwi odbyła się w Rawie Mazowieckiej. Do mobilnego punktu zgłosiło się 28 osób chcących oddać krew, a finalnie, po przebadaniu przez lekarza, na specjalnych fotelach zasiadło 23 krwiodawców. Wśród chętnych znalazły się osoby, które po raz pierwszy zdecydowały się wziąć udział w takiej akcji. 
– Wreszcie się odważyłam i rzeczywiście nie ma czego się bać. Często, dopiero gdy ktoś z naszych bliskich potrzebuje pomocy, zdajemy sobie sprawę jak niezastąpiona jest ta krew – mówi jedna z rawianek. 

Dzięki zaangażowaniu krwiodawców podczas wczorajszej akcji udało się zebrać ponad 10 litrów życiodajnego płynu, którego w okresie wakacyjnym wyjątkowo brakuje. 
Mobilny punkt poboru krwi parkował na parkingu sklepów Imtermache i Bricomarche, te wspólnie z Polskim Czerwonym Krzyżem wspierają kampanię „Zbieramy krew dla Polski”. 

Więcej zdjęć z wczorajszej zbiórki można zobaczyć tutaj. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz

© Copyright 2017 eRawa.pl   Regulamin   |   Polityka prywatnosci