Pożar mieszkania w bloku przy ul. Tomaszowskiej w Rawie. Prawdopodobną przyczyną pozostawiona świeczka…

erawaMiasto
komentarzy

Zapalona świeczka pozostawiona w pobliżu materiałów palnych prawdopodobnie przyczyną pożaru jaki wybuchł w bloku przy ul. Tomaszowskiej w Rawie Mazowieckiej. Szybka interwencja straży pożarnej pozwoliła uniknąć rozprzestrzenieniu się ognia. 

Niebezpieczna sytuacja miała miejsce dziś (21.03) około 7:30 w jednym z budynków wielorodzinnych przy ul. Tomaszowskiej. Do zdarzenia, oprócz dwóch samochodów gaśniczych, zadysponowany został podnośnik hydrauliczny z JRG Rawa Mazowiecka, który jest niezbędny podczas działań prowadzonych w blokach. 
– Na miejscu okazało się, że mieszkanie jest zamknięte, strażacy korzystając z podnośnika stwierdzili, że przez okno w mieszkaniu na drugim piętrze widać zadymienie – relacjonuje bryg. Marcin Szymański. 

Ratownicy ewakuowali mieszkańców z drugiego i trzeciego piętra. W tym czasie na miejsce dojechał właściciel płonącego mieszkania, który otworzył drzwi. Strażacy w aparatach powietrznych weszli do pomieszczenia i ugasili płomienie jednym prądem wody. Później przewietrzyli mieszkanie i sprawdzili kamerą termowizyjną oraz detektorem wielogazowym. 

Pożar prawdopodobnie spowodowała zapalona świeczka pozostawiona w pobliżu materiałów palnych. Po blisko godzinnej akcji strażacy stwierdzili, że dużych strat nie odnotowano. W mieszkaniu okopceniu uległy jedynie ściany. Na miejscu oprócz PSP pojawiła się również policja. 

Więcej zdjęć z akcji do zobaczenia tutaj. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz

© Copyright 2017 eRawa.pl   Regulamin   |   Polityka prywatnosci