Pożar okapu kuchennego postawił na nogi strażaków z Rawy Mazowieckiej. Na szczęście ogień się nie rozprzestrzenił

erawaMiasto
komentarzy

Prawdopodobnie przeciążenie silnika w wentylatorze okapu kuchennego stało się przyczyną pożaru, do którego doszło dziś (9.06) w bloku przy ul. Kazimierza Wielkiego w Rawie Mazowieckiej. I choć pojawienie się wozów strażackich na osiedlu wzbudziło zainteresowanie mieszkańców, zagrożenie okazało się niewielkie. 

Informacja o pożarze w budynku wielorodzinnym dotarło do Państwowej Straży Pożarnej około 14:15. Ze zgłoszenia wynikało, że płomienie znajdują się w ciągu wentylacyjnym. Ze względu na duże ryzyko rozprzestrzenienia się ognia, na miejsce natychmiast zadysponowano dwa wozy gaśnicze, podnośnik oraz zastępcę dowódcy JRG. 
– W mieszkaniu palił się okap nad kuchnią. Strażacy błyskawicznie go ugasili po czym przystąpili do przewietrzenia pomieszczeń, ale i mieszkań znajdujących się w tym samym ciągu wentylacyjnym – mówi bryg. Marcin Szymański z PSP w Rawie Mazowieckiej. 

Przyczyną powstałego zagrożenia prawdopodobnie stało się przeciążenie silnika wentylatora w okapie. Akcja strażaków trwała prawie 40 minut. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz

© Copyright 2017 eRawa.pl   Regulamin   |   Polityka prywatnosci