Cztery pustułki uratowane. Ptaki wypadły z gniazda, które znajduje się na baszcie rawskiego zamku…

erawaMagazyn
komentarzy

W otworze baszty Zamku Książąt Mazowieckich zagnieździły się pustułki. Dziś (22.07) cztery z nich wypadły. W akcję ratunkową zaangażowali się nie tylko pracownicy rawskiego muzeum, ale również mieszkańcy miasta i strażacy ochotnicy. 

Takiej akcji ratunkowej na rawskim zamku jeszcze chyba nie było. W gnieździe znajdującym się w otworze baszty od jakiegoś czasu znajdowało się pięć młodych ptaków, niestety dziś cztery z nich wypadły.
– Pracownicy muzeum, oprowadzając dziś po zamku turystów, zauważyli, że z gniazda wypadły ptaki, jeden z nich tego niefortunnego upadku nie przeżył. Poinformowany o tym fakcie natychmiast przyjechałem na miejsce, gdzie zabezpieczyliśmy trzy pozostałe pustułki. Okazało się jednak, iż w gnieździe znajduje się jeszcze jeden ptak. Niestety znajdował się on zbyt wysoko i nie byliśmy w stanie go wyjąć – relacjonuje Marcin Broniarczyk, zarządca Muzeum Ziemi Rawskiej. 

Do pomocy wezwani zostali strażacy ochotnicy. Marcin Domański i Konrad Kaczmarski na różne sposoby próbowali dostać się do gniazda i złapać pustułkę. Mimo starań, ani podnośnik, ani drabiny nie zdały rezultatu. Dostęp do zwierzęcia był bardzo utrudniony. Finalnie wypłoszony ptak samodzielnie wydostał się z gniazda, a w pościg za nim ruszył sam zarządca muzeum. 

Uratowane pustułki zabezpieczono w pudełkach, tak by bezpiecznie przetransportować je do Leśnictwa Miejskiego w Łodzi. 
Więcej zdjęć z akcji ratunkowej pustułek do zobaczenia tutaj. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz

© Copyright 2017 eRawa.pl   Regulamin   |   Polityka prywatnosci