Rada Powiatu Rawskiego przyjęła budżet na 2017 rok. W uchwale przewidziano inwestycje na ponad 5 mln zł, w tym milion na szpital

erawaPowiat
komentarzy

Dochód w wysokości ponad 48,4 mln zł i wydatki w kwocie ponad 49,5 mln zł – tak w liczbach wygląda finansowy plan powiatu rawskiego na bieżący rok kalendarzowy. Radni na sesji (24.01) podjęli uchwałę niejednogłośnie. 

Na zadania inwestycyjne w 2017 roku przeznaczone zostanie blisko 5,1 mln zł. Największą część tej kwoty, bo aż 2,1 mln zł ma pochłonąć przebudowa dróg powiatowych.
Zadanie pod nazwą ,,Transport i łączność” zabierze 617 tys. zł z całego budżetu powiatu. Pieniądze zostaną podzielone między gminy: Sadkowice, Białą Rawską oraz Rawę Mazowiecką. Każda z nich otrzyma kolejno: 207 tys, 110 tys i 300 tys.

Druga co do wielkości kwota przekazana ma być na ochronę zdrowia. Zadanie pod nazwą „Termomodernizacja kompleksu budynków szpitala Św. Ducha w Rawie Mazowieckiej” ma pochłonąć w tym roku 1,1 mln zł.

Następne planowane inwestycje to: „Scalanie gruntów obiektu Ścieki” (790 tys. zł), remont kotłowni z zakupem pieców na gaz ziemny w budynkach Starostwa przy Placu Wolności oraz na ul. Kościuszki (350 tys zł), a także zadania związane z kolejką wąskotorową. 10 tysięcy złotych ma być przeznaczone na opłaty związane z nabyciem praw własności i prawa użytkowania wieczystego od PKP SA, infrastruktury technicznej wchodzącej w skład Rogowskiej Kolejki Dojazdowej. W uchwale przyjęto również plan Rewitalizacji Zabytkowej Kolei Wąskotorowej Rogów – Rawa – Biała – etap I i II wraz z remontem zabytkowego parowozu Px48-1911. Całość warta jest 45 tysięcy złotych.

Mimo wniosków opozycyjnych radnych, Rada Powiatu ostatecznie przyjęła projekt budżetu przedstawiony przez Zarząd 10 głosami za, 2 przeciw i jednym wstrzymującym się. 
Cała uchwała budżetowa do przeczytania tutaj (pdf). 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz

© Copyright 2017 eRawa.pl   Regulamin   |   Polityka prywatnosci