Rawa Mazowiecka złożyła wniosek o dofinansowanie rewitalizacji miasta w kwocie 15 mln 605 tys. zł. Teraz pozostało czekać na decyzję

erawaMiasto
komentarzy

W rawskim ratuszu zakończono ważny etap związany z rewitalizacją miasta. Urząd Miasta w minionym tygodniu złożył wniosek o przyznanie dofinansowania ze środków Województwa Łódzkiego na zadania warte około 28 mln 320 tys. zł. 

Rewitalizacja w Rawie Mazowieckiej ma objąć cztery zadania: remont Muzeum Ziemi Rawskiej, przebudowę i remont jatek, uporządkowanie przestrzeni staromiejskiej oraz rewaloryzację parku, na który już pozyskano środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości 2 mln 200 tys zł. 

Miasto aplikuje o 15 mln 605 tys. zł dofinansowania całej rewitalizacji, czyli około 63% wartości wszystkich czterech zadań. 
– Udało się doszlifować nasz wniosek. Jest to uwieńczenie prawie 3-letniej pracy całego wydziału – mówi burmistrz Rawy Mazowieckiej Dariusz Misztal. 

Początkowo przyjmowanie wniosków do konkursu ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski miało zakończyć się 27 stycznia, jednak organizator przedłużył ten termin do 17 lutego. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz

© Copyright 2017 eRawa.pl   Regulamin   |   Polityka prywatnosci