Rawa Mazowiecka znów gościła biegaczy i kolarzy. Miniona sobota (13.05) była wyjątkowo sportowa

Dwie  imprezy sportowe w ciągu jednego dnia. Ostatnia sobota w Rawie Mazowieckiej  należała do biegaczy i miłośników kolarstwa.

Była to już V edycja ŻTC Bike Race w naszym mieście w tym roku poszerzona o imprezę biegową. Pierwsi do rywalizacji przystąpili  biegacze, którzy zmierzyli się z 10 kilometrowym dystansem. Na starcie stanęło 39 zawodników i 7 zawodniczek. Uczestnicy mieli do pokonania dwie 5 kilometrowe pętle co przy ciągle wzrastającej temperaturze nie było wcale łatwe nawet dla wytrawnych biegaczy. Bardzo dobrze wypadli rawianie, zawodnicy MLUKS Rawa. Zwycięzcą biegu został Wojtek Pawlak przed Sebastianem Duszyńskim. W pierwszej dziesiątce uplasowali się jeszcze Oskar Szymczakowski (7 miejsce) i Patryk Pawlak (10), którzy stanęli na podium w kategorii M16. Najlepsz zawodniczką Rawy Mazowieckiej została pani Mariola Maszewska – Wach. Najlepszym zawodnikiem zwycięzca klasyfikacji open Wojciech Pawlak. Wyróżnionym zawodnikom pamiątkowe statuetki wręczył Przewodniczący Komisji Oświaty i Sportu Leszek Jarosiński. Najstarszym zawodnikiem rawskiego biegu został redaktor sportowy Głosu Rawy Witold Błądek.

Po biegaczach na starcie sobotniej imprezy stanęli kolarze. Tu również wystartowali rawianie zawodnicy Rawskiej Grupy Kolarskiej jeżdżący obecnie w barwach firmy Ditta Seria. Już tradycyjnie najlepiej zaprezentował się Marian Mirowski (ubiegłoroczny zwycięzca cyklu w kategorii M 60) który  zajął II miejsce w wyścigu Fit Race. Ponadto wśród pań najlepszą zawodniczką Rawy została Aleksandra Botul, a najlepszym zawodnikiem dystansu Super Prestige Michał Fydrych. Wszyscy wymienieni zawodnicy otrzymali podobnie jak biegacze pamiątkowe statuetki ufundowane przez miasto Rawa Mazowiecka.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom sobotnich zawodów i jednocześnie zapraszamy 10 czerwca na Rawski Festiwal Biegowy Którego zwieńczaniem będzie bieg na 10 km „Rawska Dycha”.

Autor: Zbigniew Urbański