Rawianie z doskonałymi wynikami podczas łódzkiej edycji City Trail. Zawodnicy MLUKS „RAWA” rywalizowali z 480 uczestnikami…

W miniony weekend zawodnicy MLUKS „RAWA” wzięli udział w drugiej edycji City Trail w Łodzi. Lekkoatleci zajęli wysokie lokaty i do Rawy wrócili z medalami. Wśród najlepszych znaleźli się Magda Ciołak, Kacper Gos i Wojtek Sowik.

Podczas City Trail, czyli cyklu amatorskich zawodów rozgrywanych w największych miastach kraju w biegach przełajowych, ale z udziałem wielu medalistów MP PZLA, miał miejsce pojedynek Wojtka Sowika z MLUKS „RAWA” z utytułowanym Tomaszem Osmulskim z RKS Łódź (aktualny medalista Mistrzostw Polski Seniorów Polskiego Związku Lekkiej Atletyki w biegach przełajowych). W pierwszym starcie, w październiku, Wojtek ustanowił rekord 5- kilometrowej trasy (16,17), ale było jasnym, że ten rekord padnie dopiero w niedzielnym (27.11) biegu. Przez większość dystansu obydwaj zawodnicy biegli obok siebie, jednak to rawski lekkoatleta podkręcał tempo próbując zmęczyć starszego o 12 lat rywala. Na 500 m przed metą, na podbiegu, łodzianin zaatakował uzyskując niewielką przewagę nad Wojtkiem. Ostatecznie pojedynek zakończył się zaledwie 3-sekundową wygraną doświadczonego i bardziej utytułowanego rywala. Zacięta walka sprawiła, że obydwaj pobiegli szybciej od rekordu trasy.
– Czas Wojtka, na trudnej przełajowej trasie, 15.35 to może być zapowiedź startów na tym dystansie na bieżni. Wojtek dopiero buduje formę na przyszłoroczny sezon i jest na początku długiego cyklu przygotowań, a więc jeszcze nie dysponuje formą, ale uzyskuje ciekawe wyniki – mówi trener klubu Jarosław Wasiak.

We wspomnianych zawodach wysoką, 9 lokatę, zajął również 18-latek Wojtek Pawlak (17.08), a na 14 pozycji uplasował się 16-latek Maciek Budziński (17.32), który aż o minutę poprawił swój rezultat w porównaniu z poprzednim startem.

W biegach kategorii nazwanej przez organizatorów młodzieżową (14-15 lat – 2000 m) nie miał sobie równych Kacper Gos, zwyciężył on z dużą przewagą nad rywalami, a Magda Ciołak, po szybkim biegu i zaciętej rywalizacji, nieznacznie uległa mistrzyni makroregionu centralnego, szóstej zawodniczce Mistrzostw Polski Młodzików – Aleksandrze Dawidziak z Bełchatowa.

Źródło: mluks-rawa.pl.