Rawscy lekkoatleci zaczynają walkę w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych. Pierwsze starty już dziś (4.08)!

erawaSport
fot. mluks-rawa.pl
komentarzy

Pierwszy raz w historii klubu MLUKS „RAWA” aż 4 zawodników uzyskało kwalifikację na Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. Niestety szanse na start ma tylko trójka. Pierwsze zawody już w piątek. 

Szymon Staroń, jeden z faworytów do walki o medale (tegoroczny halowy, brązowy medalista MP), ze względu na kontuzję stawu skokowego nie weźmie udziału w mistrzowskich zawodach. Początkowo niegroźnie wyglądający uraz, ze względu na decyzję lekarza o włożeniu nogi w gips, wykluczył Szymona z możliwości walki o medale.

Szansę na medale mają jednak pozostali zawodnicy. Maciek Budziński wraz z wracającym na bieżnię po ciężkim złamaniu ręki Kacprem Gosem będą walczyć na dystansie 3000 m. Kacper ma 4 czas w tabelach, a Maciek 11.

Natomiast Magda Ciołak, która początkowo miała biegać również na 3000 m ostatecznie wystartuje na 1500 m. Warto zaznaczyć, że Magda uzyskała kwalifikacje na 3 dystansach, na wszystkich uzyskała II klasę sportową i miała możliwość wyboru. Wydaje się, że ma spośród naszych reprezentantów największe szanse na wysoką lokatę.

Na drodze do pozycji medalowych staną aktualnie jedni z najlepszych biegaczy w Europie. Czy naszych zawodników stać na walkę o medale? Czy poradzą sobie z rywalami i presją? Wygląda na to, że są w bardzo dobrej dyspozycji.
– Kacper ze względu na ciągle trwającą rehabilitację ręki trenował indywidualnie w Rawie, natomiast Magda z Maćkiem formę szlifowali podczas obozu w Białej Podlaskiej. Mistrzostwa zaczynają się w najbliższy piątek. Start Kacpra i Maćka w tym dniu o 18:50, natomiast Magda startuje w sobotę o 18:20. Mistrzostwa odbędą się na stadionie AZS AWF w Warszawie – mówi trener zawodników Jarosław Wasiak. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz

© Copyright 2017 eRawa.pl   Regulamin   |   Polityka prywatnosci