Triathlon w Rawie po raz ósmy! Sportowe wydarzenie już w nadchodzący weekend…

erawaSport
komentarzy

W najbliższy weekend (29-30.07) nad Zalewem Tatar w Rawie Mazowieckiej odbędzie się kolejna edycja Triathlonu. Organizatorzy zapraszają do dopingowania zarówno dzieci, amatorów, ale i zawodowców. 

Nieprzerwanie od ośmiu lat w Rawie Mazowieckiej organizowane są ciekawe i widowiskowe zawody w dyscyplinie olimpijskiej jaką jest triathlon. Dlatego też w ostatni weekend lipca nad rawskim zalewem spotkają się ci, którzy będą rywalizować ze sobą w trzech konkurencjach: pływaniu, kolarstwie i biegach.

Sobotnie wydarzenie, o godzinie 9:00 otworzy aquathlon, czyli zawody przeznaczone dla dzieci. One zmierzą się w pływaniu i bieganiu. Później na starcie staną dorośli zawodnicy, na których czekać będzie 1/10 IM. Oznacza to, że ponad setka osób przepłynie 380 m, przejedzie na rowerze 18 km i przebiegnie 4 km 200 m. Zwycięzca otrzyma m. in. Puchar Burmistrza Rawy Mazowieckiej.

Niedziela to natomiast wyczekiwany przez wszystkich dystans olimpijski, na którym rozegrane zostaną też Mistrzostwa Polski Sztafet Samorządowych. Najpierw sportowcy wskoczą do wody, gdzie przepłyną odległość 1,5 km. Potem wyjadą rowerem na 40-kilometrową trasę, a rywalizację zakończą po 10 km biegu. Na dziś swój udział zadeklarowało już 150 zawodników z całej Polski, ale nie tylko. W Rawie będziemy też gościć triathlonistę z Wenezueli.

Na triathlonistów i wszystkich kibiców czekać będą również atrakcje pozasportowe. Na scenie przy hali OSiR wystąpią bowiem lokalne zespoły muzyczne, a tuż obok będzie funkcjonować Wioska Europejska, gdzie wystawcy zaprezentują swoje produkty i osiągnięcia.

Więcej o imprezie znaleźć można na zawody.triathlonrawa.pl

Nasz serwis www.eRawa.pl objął to wydarzenie patronatem medialnym. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz

© Copyright 2017 eRawa.pl   Regulamin   |   Polityka prywatnosci