Trudne Mistrzostwa Polski Juniorów dla Wojtka Sowika. Rawski zawodnik uplasował się dopiero na 6 pozycji…

Mistrzostwa Polski Juniorów w Biegach Przełajowych Polskiego Związku Lekkiej Atletyki odbyły się w minioną sobotę (29.03) na największym w Polsce polu golfowym Amber Baltic w Kołczewie k/Międzyzdrojów. Organizatorzy zawodów przygotowali bardzo ciekawą, ale niezwykle wymagającą trasę z licznymi zbiegami i podbiegami. Z trudnym zadaniem zmierzył się między innymi Wojtek Sowik, który zajął 6 miejsce, jednocześnie najlepsze w biegach przełajowych w historii klubu MLUKS „RAWA”.

P1040369

1000 m, pętlę o takiej odległości pokonywano od 2 do 6 razy, w zależności od dystansu. Szczególnie we znaki dawał się zawodnikom ostatni podbieg przed metą, gdzie różnica poziomów sięgała 27 metrów. Gwiazdami zawodów byli Mistrz Europy Juniorów Młodszych – Mateusz Borkowski z LKB Rudnik oraz rekordzistka Europy Juniorek – Sophia Ennaoui z Lubusza Słubice, którzy zgodnie z przewidywaniami wygrali swoje dystanse.

Największe emocje wzbudził jednak bieg w kategorii juniorów na dystansie 3 km, gdzie spotkało się kilku medalistów Mistrzostw Polski z ubiegłego roku. Startujący w tym biegu zawodnik MLUKS „RAWA”, Wojtek Sowik, miał niezwykle trudne zadanie. Przez ponad 2 km Wojtek biegł razem z głównymi kandydatami do zwycięstwa, medalistami ubiegłorocznych mistrzostw: Sławomirem Kucem, Damianem Rudnikiem i Michałem Rozmysem (w tej kolejności ukończyli bieg). Gdy na zbiegu 700 metrów przed metą rywale przyspieszyli, Wojtkowi nie starczyło jednak sił, by się z nimi „zabrać”. Ostatecznie, halowy, brązowy medalista Mistrzostw Polski zajął 6 miejsce.
– To najlepsza lokata w Mistrzostwach Polski w biegach przełajowych, w historii naszego klubu w kategorii mężczyzn. W 2010 roku złoty medal zdobywała w kategorii juniorek młodszych Justyna Wiązek. Wojtek generalnie lepiej czuje się na bieżni niż w terenie. Na dodatek w ostatnim tygodniu przyplątały się drobne kłopoty zdrowotne. Jestem jednak w pełni zadowolony z występu tego zawodnika biorąc pod uwagę obsadę tego biegu – ocenia trener, Jarosław Wasiak.

Za drugi sukces rawskiego klubu należy również uznać bieg Wojtka Pawlaka, który zadebiutował na imprezie takiej rangi. Zawodnik pobiegł w kategorii juniorów młodszych, na dystansie 5 km i zajął 33 lokatę na 52 startujących zawodników.

Relacja: mluks-rawa.pl