Wybuch zbiornika w gorzelni. Trzy osoby poszkodowane w poważnym zdarzeniu w Konopnicy pod Rawą Mazowiecką…

erawaPowiat
komentarzy

Trzy osoby zostały ranne podczas wybuchu zbiornika ciśnieniowego w gorzelni znajdującej się w miejscowości Konopnica. Jednego z mężczyzn do szpitala przetransportowało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. 

Do poważnego wypadku w gorzelni doszło w minioną sobotę (4.03) tuż po godzinie 15:00. O zdarzeniu Państwową Straż Pożarną w Rawie Mazowieckiej poinformowało Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Na miejsce natychmiast zadysponowano dwa zastępy z JRG Rawa Mazowiecka oraz OSP Rawa Mazowiecka. Jak się okazało, w budynku gorzelni rozszczelnił się zbiornik ciśnieniowy. W wyniku wybuchu ranne zostały trzy osoby, jeden z poszkodowanych mężczyzn musiał zostać przetransportowany do szpitala specjalistycznego przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. 

Strażacy, którzy pracowali na terenie gorzelni zabezpieczyli miejsce zdarzenia i w aparatach powietrznych przeszukali budynek. Pomieszczenia zostały również sprawdzone detektorem wielogazowym, który nie wykazał występowania niebezpiecznych gazów. Wygaszony został także piec i pod nadzorem właściciela obiektu, rozszczelniony zbiornik ze spirytusem. 

Podczas wybuchu uszkodzeniu uległ również sam budynek gorzelni. Ze wstępnych ustaleń PSP wynika, że naruszone zostały elementy konstrukcyjne dachu, widoczne są pęknięcia w ścianach nośnych obiektu, wybite zostały szyby w oknach, zniszczone są także elementy instalacji technologicznej. 

Na miejscu zdarzenia oprócz strażaków pracował Zespół Ratownictwa Medycznego, policja, prokurator, naczelnik Wydziału Operacyjno-Kontrolnego z PSP, a także inspektor z Powiatowego Nadzoru Budowlanego oraz Państwowej Inspekcji Pracy. 

Cała akcja trwała ponad 2,5 godz. Przyczyna wybuchu wciąż jest ustalana. 
Zdjęcia z miejsca wypadku do zobaczenia tutaj. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz

© Copyright 2017 eRawa.pl   Regulamin   |   Polityka prywatnosci