Wyładowanie atmosferyczne prawdopodobnie przyczyną poważnego pożaru. 6 zastępów straży pożarnej gasiło stodołę w gminie Biała Rawska…

erawaPowiat
fot. Damian Melon, OSP Biała Rawska
komentarzy

Ponad pięć godzin strażacy gasili płonącą stodołę w Wólce Babskiej. Straty oszacowano na około 50 tysięcy złotych. 

Ogień zauważono wczoraj (19.07) około 21:46 kiedy to straż pożarna została poinformowana o pożarze drewnianej stodoły krytej eternitem. Na miejsce natychmiast zadysponowano sześć zastępów strażaków. 
– Stwierdzono że pożarem objęta jest cała stodoła o wymiarach 15x8x7m i zagrożone są sąsiednie budynki – mówi bryg. Marcin Szymański z PSP w Rawie Mazowieckiej. 

Ratownicy podali cztery prądy wody na palącą się stodołę oraz dwa prądy w obronie na sąsiednie budynki gospodarcze. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do rozebrania konstrukcji i dogaszenia pogorzeliska. Ogień strawił bele siana około 30m3, bele słomy około 40m3, maszyny rolnicze: sieczkarnię, wialnię, młockarnię. W sumie straty oszacowano na około 50 tysięcy złotych, w tym budynki – 30 tysięcy złotych. Dzięki sprawnej, trwającej ponad 5 godzin, akcji strażackiej udało się uratować mienie warte około 300 tysięcy złotych. 

Na miejscu pracowały: zastęp z JRG Rawa Mazowiecka, OSP Biała Rawska, OSP Chodnów, OSP Cielądz, OSP Konopnica i OSP Babsk. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz

© Copyright 2017 eRawa.pl   Regulamin   |   Polityka prywatnosci