Zamiast pieniędzy nóż! 43-latek chciał zmusić ekspedientkę, żeby dała mu papierosy bez płacenia…

erawaPowiat
fot. KPP Rawa Maz.
komentarzy

Policjanci zatrzymali mieszkańca powiatu rawskiego, który przy pomocy noża chciał zmusić ekspedientkę do przekazania mu paczki papierosów. Trzeźwemu 43-latkowi grozi teraz do 12 lat pozbawienia wolności. 

W minioną środę (2.08) około godziny 21:00 dyżurny rawskiej policji został poinformowany o próbie rozboju w jednym z wiejskich sklepów na terenie powiatu. Jak wynikało z relacji właścicielki, w momencie gdy w punkcie sprzedawała jej 19-letnia pracownica, jeden z klientów zażądał wydania paczki papierosów o wartości 12 zł.
– Kiedy kobieta odmówiła, napastnik wyjął z rękawa nóż i zaczął jej grozić. Był przy tym bardzo agresywny i wulgarny – relacjonuje nadkom. Karolina Sokołowska z KPP w Rawie Mazowieckiej. 

Gdy nastolatka zaczęła wzywać pomocy, do sklepu weszła 37-letnia właścicielka. To właśnie ona wykorzystując chwilę nieuwagi odebrała napastnikowi nóż i zawiadomiła policję. I choć mężczyzna uciekł, chwilę później już był w rękach mundurowych. 43-latek był trzeźwy, został osadzony w policyjnym areszcie, a za usiłowanie rozboju grozi mu kara 12 lat pozbawienia wolności. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz

© Copyright 2017 eRawa.pl   Regulamin   |   Polityka prywatnosci