„Zbieramy krew dla Polski”. Mobilny punkt krwiodawstwa zaparkuje w Rawie Mazowieckiej w najbliższą środę (17.05)

erawaMagazyn
komentarzy

Zapraszamy wszystkich dawców do mobilnego punktu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, który przyjedzie do Rawy Mazowieckiej. Najbliższa zbiórka krwi odbędzie się w środę przed rawskim Intermarche przy ulicy Targowej.

Po raz kolejny w Rawie Mazowieckiej odbędzie się ogólnokrajowa akcja zbiórki krwi „Zbieramy krew dla Polski”. Tym razem punkt RCKiK zaparkuje przed lokalnym Intermarche i to właśnie w specjalnym autobusie, wyposażonym w sterylny, bezpieczny dla krwiodawców sprzęt medyczny, pobierana będzie krew.
Do oddawania krwi zapraszamy osoby między 18 a 65 rokiem życia, choć, za zgodą lekarza, krwiodawcą można być nawet po 65. urodzinach. W każdym przypadku trzeba ważyć co najmniej 50 kg – tłumaczy Renata Kawka, Sekretarz Krajowej Rady Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża.

Na dzień przed zabiegiem należy powstrzymać się od spożywania alkoholu, a na kilka dni przed, nie można także zażywać niektórych leków, w tym aspiryny. W dniu oddania krwi zaleca
się zjedzenie lekkiego śniadania i wypicie dużej ilości płynów. Aby oddać krew i jej składniki, niezbędne jest okazanie dowodu osobistego. Każdy, kto zdecyduje się na oddanie krwi, uzyska bezpłatnie wyniki swoich badań laboratoryjnych.
Akcja w Rawie Mazowieckiej potrwa od godziny 10:00 do 13:30.

Kampanię „Zbieramy krew dla Polski” wspiera Polski Czerwony Krzyż oraz Grupa Muszkieterów. A więcej o krwiodawstwie i zasadach, których należy przestrzegać podczas oddawania krwi, na oficjalnej stronie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi.

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz

© Copyright 2017 eRawa.pl   Regulamin   |   Polityka prywatnosci