Złoto dla Natalii Borowiec. Zawodniczka klubu MLUKS „RAWA” zwyciężyła w Finale Ogólnopolskim Czwartków Lekkoatletycznych

erawaSport
komentarzy

W minioną niedzielę (18.06) 13-latka Natalia Borowiec zdobyła złoty medal Finału Ogólnopolskiego Czwartków Lekkoatletycznych na dystansie 300 m ustanawiając znakomity rekord życiowy 43,43. To pierwsza zawodniczka z Rawy, która zwycięża w tej najbardziej prestiżowej imprezie dla dzieci w Polsce, przez wielu uważanej za Mistrzostwa Polski Dzieci.

Do tej pory na podium stawali tylko chłopcy (Piotr Bińkowski, Szymon Staroń, Kacper Kotynia) a na najwyższym Łukasz Florek i Kacper Gos, który dokonał tego aż 3-krotnie z rzędu. Natalia była najlepsza już w sobotnich eliminacjach, wynik 44.31 w zimnie i przy silnym wietrze dawał nadzieję na szybsze bieganie w finale. Rywalki miały nieznaczną stratę do rawskiej sprinterki i finał zapowiadał się emocjonująco.

W niedzielne południe piękna pogoda umożliwiła szybkie bieganie. Rywalki pierwsze 200 m przebiegły bardzo szybko i Natalia na ostatnią prostą wychodziła na czwartej pozycji. Finiszowe metry były już popisem naszej młodej sprinterki, która dogoniła rywalki niemal na linii mety.
– By tak biegać trzeba mieć twardy charakter i właśnie taka jest Natalia – pewna swoich możliwości, opanowana, skrupulatna w wypełnianiu trenerskich poleceń, bezlitosna dla rywalek na finiszowych metrach – mówi trener Jarosław Wasiak. 

Czy to narodziny talentu na miarę medalistów Mistrzostw Polski z rawskiego klubu? Z pewnością będziemy śledzić poczynania młodej sprinterki. Tym bardziej, że już 27 czerwca Natalia będzie reprezentowała Polskę podczas Pucharu Lekkoatletycznego Państw Europy Środkowej.

Drugi rok z rzędu w ścisłym finale znalazł się Mario Barra. W sobotnich eliminacjach wynik 46.21 dawał 7 lokatę, ale niestety w finale było trochę wolniej i ostatecznie Mario zajął 8 lokatę. Na tym samym dystansie i roczniku – 17 lokatę zajął Mateusz Sypniewski (48.27), a 21 był z nowym PB Maciek Sadowski (48.97). W kategorii o rok wyższej świetnie pobiegł Czarek Rybak, poprawiając ponad 1,5 sekundy rekord życiowy (43.28).

Na dystansie 600 m 12-latka Basia Wożniak uzyskała 1.50.74 zajmując znakomitą ósmą lokatę. O 20 pozycji niżej znalazła się Kalina Gos (1.58.12).

Przypomnijmy, że Czwartki Lekkoatletyczne gromadzą w całym kraju niemal 200 tysięcy dzieci w zawodach eliminacyjnych. 3 tysiące najlepszych staje na starcie w zawodach finałowych (około 80  w danej konkurencji).

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz

© Copyright 2017 eRawa.pl   Regulamin   |   Polityka prywatnosci