Złoto dla Szymona Staronia! Zawodnik klubu MLUKS „RAWA” zwycięzcą Mistrzostw Polski LZS

erawaSport
komentarzy

Szymon Staroń zdobył złoty medal w kategorii U-18 na dystansie 800 m podczas Mistrzostw Polski LZS jakie w miniony weekend (3-4.06) odbywały się w Pile! Podopieczny trenera Jarosława Wasiaka jednocześnie ustanowił znakomity rekord życiowy 1.55.72.

Szymon jak zawsze dokonał tego w swoim stylu, atakując na wejściu w ostatni łuk i na ostatnią prostą wychodząc za plecami najgroźniejszego rywala Filipa Ostrowskiego (2-krotny medalista MP PZLA). Osiągnięty wynik to świetny prognostyk przed sierpniowymi Mistrzostwami Polski Juniorów Młodszych. Oczywiście będą to zawody trudniejsze, ale rosnąca forma Szymona i uzyskany wynik, dają powody do optymizmu.

Podczas mistrzostw znakomicie poradził sobie również drugi z reprezentantów rawskiego klubu, Maciek Budziński, który na 3000 m poprawił rekord życiowy aż o 8 sekund. Uzyskując 9.08.32 zdobył szóstą lokatę.

Na bieżnię, po poważnej kontuzji (pęknięciu kości strzałkowej) i blisko ponad 2-miesięcznej przerwie, wrócił również najlepszy zawodnik MLUKS „RAWA” Wojtek Sowik. Za Wojtkiem pierwsze treningi, a w najbliższym czasie zaplanowany start w Gdańsku. Trzymamy kciuki. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz

© Copyright 2017 eRawa.pl   Regulamin   |   Polityka prywatnosci