„Żyj zdrowo, ziołowo”. W rawskim MDKu odbyło się spotkanie poświęcone ziołolecznictwu i znaczeniu ziół w diecie

erawaMagazyn
komentarzy

Wyjątkowo pachnące spotkanie odbyło się w miniony wtorek (21.02) w Miejskim Domu Kultury w Rawie Mazowieckiej. O ziołach i ich zbawiennym wpływie na zdrowie mówiła dietetyk Jolanta Krzyżanowska oraz lekarz Marcin Samosiej. 

Mieszkańcy Rawy Mazowieckiej licznie zgromadzili się na spotkaniu poświęconym ziołom i roślinom przyprawowym oraz zastosowaniu ich w diecie i leczeniu. 

Specjalnie dla rawian lek. Marcin Samosiej z Poradni Ziołolecznictwa Konwentu Bonifratrów w Łodzi przedstawił wykład pt. „Tradycyjnego ziołolecznictwo klasztorne narzędziem dla współczesnego lekarza”. Jak się okazuje, obecnie z poradni korzystają pacjenci ze wszystkimi schorzeniami. Występujący lekarz przekonywał, że zioła mogą skutecznie wspomagać leczenie wielu chorób i dolegliwości, np. cukrzycy, chorób układu krążenia, dróg moczowych, miażdżycy, a nawet nowotworów. Niektóre choroby mogą nawet wyleczyć, m.in. refluks żołądka, łagodną nerwicę czy też zaburzenia układu moczowego. Rośliny lecznicze stosowane są również profilaktycznie. Marcin Samosiej uczulał jednak, że nie można stosować ziół na własną rękę, ani też przedkładać ziół ponad leki zapisywane przez lekarzy. 

Drugą część spotkania poprowadziła mgr Jolanta Krzyżanowska, dietetyk ze szpitala św. Jana Bożego w Łodzi. Tym razem słuchacze dowiedzieli się o sposobach odżywiania mających zapewnić długie życie w zdrowiu i dobrej kondycji. Zalecenia dotyczyły oczywiście ziół i roślin przyprawowych zawierających lecznicze substancje poprawiające wartości smakowe i lecznicze spożywanych produktów.
Było to kolejne spotkanie zorganizowane z inicjatywy Jana Karalusa. 

Więcej zdjęć ze spotkania można zobaczyć tutaj. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz

© Copyright 2017 eRawa.pl   Regulamin   |   Polityka prywatnosci