Ponad 2 miliony złotych od ratowników medycznych dla AMG Centrum Medyczne? Spółka zarządzająca rawskim szpitalem żąda odszkodowania!

erawaPowiat
komentarzy

Pełnomocnik AMG Centrum Medyczne wystąpił do ratowników medycznych, którzy dotychczas współpracowali ze spółką zarządzającą szpitalem św. Ducha w Rawie Mazowieckiej, o zapłatę odszkodowania. Żądana kwota wynosi 2 107 727, 76 zł!

Wracamy do tematu ratownictwa medycznego na terenie Rawy Mazowieckiej, o którym pisaliśmy miesiąc temu (czytaj tutaj). Do 21 ratowników medycznych, którzy jeszcze na początku lipca, mimo że nie mieli podpisanych z AMG umów, wyjeżdżali z pomocą do chorych, wpłynęły wezwania do solidarnego wpłacenia odszkodowania na rzecz spółki. 

Kwota ponad 2 milionów złotych ma być równowartością szkody rzekomo wyrządzonej przez ratowników zarządcy rawskiego szpitala. Odstąpienie ratowników od wykonywania obowiązków skutkowało wypowiedzeniem przez Narodowy Fundusz Zdrowia umowy na udzielanie świadczeń zdrowotnych w zakresie ratownictwa medycznego przez rawski szpital.

Jak czytamy w wezwaniu skierowanym do ratowników:
Powyższa kwota stanowi równowartość szkody w postaci utraconych korzyści, jaką AMG Centrum Medyczne Sp. z o. o. poniosła w wyniku bezprawnego i nieuzasadnionego zaprzestania świadczenia przez Pana i pozostałych ratowników usług z zakresu ratownictwa medycznego w Szpitalu Św. Ducha w Rawie Mazowieckiej w miesiącu lipcu 2017 roku. 

Jednocześnie spółka uzasadnia, że ratownicy zobligowani byli do świadczenia usług ze względu na łączącą ich umowę, mimo że nie była ona sporządzona na piśmie. W wyniku odstąpienia od wykonywania obowiązków, spółka utraciła cały zysk, jaki mogłaby wypracować w okresie obowiązywania umowy z NFZ. AMG wyceniło tę kwotę na 2 107 727,76 zł i teraz właśnie żąda wyrównania jej przez ratowników medycznych. 

Pełnomocnik spółki informuje również, iż brak wpłaty całej sumy do 18 sierpnia bieżącego roku spowoduje skierowanie sprawy na drogę postępowania cywilnego. 

Warto wspomnieć, że do tej pory ratownicy medyczni nie otrzymali od AMG Centrum Medyczne pensji za czerwiec 2017 roku. Do sprawy będziemy wracać. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz

© Copyright 2017 eRawa.pl   Regulamin   |   Polityka prywatnosci