Ty też możesz pomóc dzieciom poznać świat! Rawska Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna bierze udział w konkursie, w którym do wygrania 50 tys. zł.

erawaMagazyn
fot. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna
komentarzy

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Rawie Mazowieckiej stara się o pozyskanie środków na salę doświadczania świata. Projekt wart 50 tysięcy złotych można zrealizować dzięki konkursowi zorganizowanemu przez Fundację Aviva. Jednak by tak się stało potrzebna jest pomoc nas wszystkich!

Co roku pod opiekę rawskiej poradni trafia coraz więcej dzieci. Zliczając całoroczną pracę, z pomocy specjalistów korzysta około 1500 małych mieszkańców powiatu rawskiego. Chcąc wzmacniać i podnosić efektywność tych działań, pracownicy przechodzą specjalne szkolenia i wdrażają nowe techniki, czasem jednak brakuje odpowiedniego sprzętu. 
– Ta sala pozwoliłaby naszym podopiecznym poznawać świat wszystkimi zmysłami. I choć jest ona dedykowana dla dzieci z niepełnosprawnościami, to korzystaliby z niej wszyscy z problemami emocjonalnymi, zaburzeniami mówienia czy rozwoju mowy, z trudnościami w rozwoju ruchowym – mówi Agnieszka Chojecka z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Rawie. 

Wśród wyposażenia znalazłyby się kolumny wodne, piłki terapeutyczne, kabiny i domki lustrzane, projektory, reflektory, suchy basen, światłowody, hamaki, łóżka wodne, huśtawki, czy trampoliny. 

Koszt takiej sali to aż 50 tysięcy złotych i jedynie środki zewnętrzne pozwoliłyby zrealizować tę potrzebę, jednocześnie otwierając przed najmłodszymi nowe możliwości. 
– Mamy wiele pomysłów, jednak bardzo często blokuje nas brak środków. Teraz pojawia się okazja, aby je pozyskać. Wszystko jednak w rękach mieszkańców powiatu – dodaje Agnieszka Chojecka. 

Mały gest nie wymaga dużego zaangażowania. Wystarczy do 11 czerwca wejść na stronę todlamniewazne.pl, odnaleźć projekt rawskiej poradni zatytułowany „Pomóżmy Dzieciom Poznać Świat” i oddać na niego głos. Należy jednak pamiętać o potwierdzeniu naszego wyboru poprzez kliknięcie w link aktywacyjny, który wpłynie na podany przez nas adres mailowy. Aby projekt miał szansę na realizację, Rawa Mazowiecka musi znaleźć się w pierwszej 20-stce! Zostało już naprawdę mało czasu, więc głosujemy. 

Więcej o projekcie „Pomóżmy Dzieciom Poznać Świat” na oficjalnej stronie konkursu: todlamniewazne.pl.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz

© Copyright 2017 eRawa.pl   Regulamin   |   Polityka prywatnosci