Kierowcy pilnujcie ograniczeń prędkości. Powiatowa Komenda Policji z sąsiednich Skierniewic ma nowe nieoznakowane auto z wideorejestratorem. Samochód będzie pracował m.in. na drodze 707…

erawaPowiat
komentarzy

Zmotoryzowani mieszkańcy powiatu rawskiego, którym zdarza się podróżować w stronę Skierniewic muszą uważać. Policja z sąsiedniego miasta weszła w posiadanie pierwszego samochodu z wideorejestratorem. Auto będzie patrolowało między innymi wojewódzką drogę 707, prowadzącą z Rawy do Skierniewic.

fot. Na drodze między Rawą a Skierniewicami prędkość kontroluje również ITD.

fot. Na drodze między Rawą a Skierniewicami prędkość kontroluje również ITD.

Nowe auto skierniewickich policjantów to srebrny Opel Insignia. Samochód, choć produkowany seryjnie, wyposażony jest w bardzo mocny ponad 200 konny silnik. Przy 2 litrach pojemności i turbodoładowaniu to auto nie będzie miało problemu z dogonieniem nawet najbardziej „odważnych” drogowych piratów. Samochód posiada dwie kamery, za przednią oraz tylną szybą. Ciągłość rejestracji obrazu drogi sprawia, iż kierowcy mogą odpowiedzieć nie tylko za przekroczenie prędkości, ale także za nieodpowiednie, drogowe manewry.

Warto dodać, że na drodze 707 z Rawy Mazowieckiej do Skierniewic nie tylko Policja czuwa nad przestrzeganiem przepisów. Kierowcy często mają okazję na tej drodze spotkać srebrnego Forda Inspekcji Transportu Drogowego, który wyposażony jest w fotoradar. Najczęściej auto można zaobserwować w okolicach miejscowości Kurzeszyn.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz