Rawa Mazowiecka gospodarzem turniejów mini siatkówki. Gry rozegrały się w kategoriach „czwórek” dziewcząt i „trójek” chłopców.

1 grudnia w Rawie Mazowieckiej odbyły się tak naprawdę dwa wydarzenia sportowe. Do walki o puchar prezesa MUKS „Jedynka” stanęły zarówno dziewczęta, jak i chłopcy, nie tylko z rawskich klubów.

Organizatorem zawodów, zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców był klub sportowy MUKS „Jedynka” Rawa Mazowiecka. Turniej dziewcząt rozegrał się na hali Ośrodka Sportu i Rekreacji, chłopcy natomiast grali na Hali Millenium.

Mecze eliminacyjne dziewcząt przeprowadzone były do 15 punktów z przewagą 2 w grupach A i B (każdy z każdym w grupie). Natomiast mecze o miejsca 1-4 do 25 punktów z przewagą 2 . W turnieju wzięły udział kluby z : Radomia, Kłodzka, Warszawy, Tomaszowa, Zawiercia oraz Rawy Mazowieckiej.

Całą halę wypełniał gwar uczestniczek i towarzyszących im trenerów. Do walki o miejsca 1-4 weszły drużyny: UKS „szóstka” Radom, UMKS „Dwójka” Zawiercie, Joker Tomaszów Mazowiecki oraz MMKS Kłodzko. Reszta zespołów grała o miejsca 5-17. Najbardziej emocjonującym meczem grupy B był pojedynek między Jokerem Tomaszów Mazowiecki, a drugim zespołem MMKS Kłodzko. Wymiany piłek w tym meczu były bardzo długie. Gdy zawodniczki Tomaszowa atakowały, Kłodzczanki od razu wybierały piłki na całym boisku. Jednak w ostatnich zagrywkach Joker pokazał lekką przewagę i wygrał spotkanie 15:13.

Po raz kolejny klasę pokazała drużyna pierwsza z Radomia. W meczu o wejście do finału turnieju z UMKS „Dwójka ” Zawiercie, Radomianki dźwignęły się z wyniku 1:8 do końcowego sukcesu.
Finał odbył się między pierwszymi składami z Radomia Kłodzka. W połowie spotkania MMKS Kłodzko wygrywało 15:10, po czym trener Mistrzyń Polski poprosił o czas i zmotywował swój zespół na tyle skutecznie, że zawodniczki „Szóstki” wygrały spotkanie.

Organizatorowi nic złego nie można było zarzucić. Zawodowi sędziowie profesjonalnie poprowadzili rozgrywki.

Przy rozdawaniu pucharów trenerzy wybrali najlepsze zawodniczki poszczególnych pozycji :

Plas Warszawa – Amanda Kowalska

Zawody były przeprowadzone bez niemiłych niespodzianek. Wszyscy po tak wspaniałej rywalizacji i sprawdzenu swoich umiejętności wyjechali uśmiechmięci. Napewno wszystkie zawodniczki nie mogą się doczekać, kiedy znowu się spotkają i wymienią radami na temat mini siatkówki.

info content

Tyle działo się na hali, gdzie dziewczęta walczyły o zwycięstwo, w tym czasie chłopców również nie opuszczał duch walki.

W turnieju wzięły udział zespoły: Uks „Piątka” Turek, SP 56 Łódź, SP 12 Lechia Tomaszów, Bąku Volley Piotrków Trybunalski, Uks Biała Rawska ,Muks „Juvenia” Rawa Maz. i gospodarz tych zawodów Muks „Jedynka” Rawa Maz. Nad poprawnością przebiegu turnieju czuwał w jednej osobie sędzia główny i prezes naszego klubu Adam Łazowski.

Wszystkie zespoły zostały podzielone na 3 grupy i grały systemem „każdy z każdym”. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansowały do grupy finałowej grającej o miejsca I-VI, zespoły które zajęły w swoich grupach miejsca 3 i 4 grały o miejsca VII-XII, a te zajęły 5 miejsce w grupie o miejsca XII-XV również systemem „każdy z każdym”.

Do finałowej szóstki awansowały drużyny UKS „Piątka”Turek, SP 56 Łódź, MUKS „Jedynka”, Lechia Tomaszów, Juvenia, Biała Rawska. Po pasjonujących meczach obfitujących w nie małe emocje przechodzące od radości poprzez łzy w meczach finałowych i meczach o miejsca VII-XV końcowa klasyfikacja turnieju wyglądała następująco:
1.UKS „PIATKA” TUREK
2.SP 56 ŁÓDŹ I
3.MUKS „JUVENIA” II RAWA MAZOWIECKA
4.UKS BIAŁA RAWSKA
5.MUKS „JEDYNKA” II RAWA MAZOWIECKA (GOSPODARZ ZAWODÓW)
6.SP 12 LECHIA I TOMASZÓW MAZOWIECKI
7.BAKU VOLLEY PIOTRKÓW TRYBUNALSKI
8. SP 12 LECHIA II TOMASZÓW MAZOWIECKI
9. SP 56 ŁÓDŹ II
10. SP 56 ŁÓDŹ III
11. 5.MUKS „JEDYNKA” I RAWA MAZOWIECKA (GOSPODARZ ZAWODÓW)
12. MUKS „JUVENIA” I RAWA MAZOWIECKA
13. SP 12 LECHIA IV TOMASZÓW MAZOWIECKI
14. SP 12 LECHIA IV TOMASZÓW MAZOWIECKI
15. MUKS „JUVENIA” III RAWA MAZOWIECKA

Pierwsze miejsce z kompletem zwycięstw zajęli chłopcy z „Piątki” Turek natomiast zespoły, które zajęły w finale miejsca od II-IV miały taka sama ilość punktów o klasyfikacji na poszczególnych miejscach zadecydowały małe punkty.

Finałowa szóstka została nagrodzona przez prezesa klubu Adama Łazowskiego pięknymi pamiątkowymi pucharami oraz dyplomami. Pozostałe drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy. Zawodnicy dostali również nagrody indywidualne, które przyznali trenerzy i sędzia główny turnieju.

NAJLEPSZYM ROZGRYWAJĄCYM TURNIEJU ZOSTAŁ – SERGIUSZ GOŁĄBCZUK- SP 56 ŁODŹ
NAJLEPSZYM ATAKUJĄCYM ZOSTAŁ – MICHAŁ GAWRZYDEK-MUKS „JUVENIA” RAWA MAZOWIECKA
NAJLEPSZYM ZAGRYWAJĄCYM TURNIEJU – MICHAŁ WARDA-UKS BIAŁA RAWSKA
MVP TURNIEJU ZOSTAŁ- KACPER OCHOCKI- UKS„PIATKA” TUREK

Drobne upominki ufundowane przez Urząd Miasta Rawa Mazowiecka otrzymali także trenerzy drużyn: Andrzej Ziółkowski(Biała Rawska), Marcin Sipak („Juvenia Rawa Maz.), Łukasz Czapnik (Bąku Volley Piotrków Tryb.), Cezary Świech (Lechia Tomaszów Maz.), Krzysztof Domagała (SP 56 Łódź), Zdzisław Mory („ Piątka”Turek) i Renata Milczarek- Madej (Muks „Jedynka” Rawa Maz.).

Zawody sędziowali starsi zawodnicy i zawodniczki z MUKS „Jedynka”, którym organizatorzy serdecznie dziękują. Warto przypomnieć, że zawody zorganizowali trener MUKS „Jedynka” Renata Milczarek- Madej oraz prezes klubu Adam Łazowski.