Rawscy tenisiści medalistami Mistrzostw Polski. Sprawdźcie najnowsze doniesienia sportowe

W dniach 19-22 kwietnia w Zielonej Górze odbywały się Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików w tenisie stołowym. Nasz klub w tym turnieju reprezentowało troje tenisistów: Wiktoria Wróbel, Marcel Błaszczyk oraz Brajan Błaszczyk.

W rozgrywkach drużynowych młodzików rawska drużyna w składzie: Marcel i Brajan Błaszczykowie zajęła miejsca 9-16.

Brązowy medal w turnieju indywidualnym zdobyła natomiast zawodniczka klubu MLUKS „DWÓJKA” klubu Wiktoria Wróbel. Musiała ona uznać w półfinale wyższość swojej przeciwniczki Zuzanny Wielgos z klubu LKS Kąkolówka, która jak się później okazało, została Indywidualną Mistrzynią Polski Młodziczek. Wiktoria dorzuciła również brązowy medal w deblu młodziczek. Rywalizowała w parze z Emilia Skubą z klubu KS Bronowianka Kraków.

Duży sukces w tym turnieju odniósł też Marcel Błaszczyk, który w turnieju gry podwójnej rywalizował w parze z zawodnikiem PKS KOLPING Jarosław Dawidem Jadamem. Marcel wraz ze swoim partnerem deblowym byli najmłodszymi zawodnikami w stawce, jeszcze przed dwoma tygodniami rozdawali karty podczas Grand Prix Polski Żaków. Pokonali oni po drodze wiele par przeciwników, gdzie w ćwierćfinale tych rozgrywek przyszło się im zmierzyć z faworytami tej konkurencji, Mateuszem Zalewskim oraz Szymonem Wiśniewskim. Po bardzo zaciętym pięciosetowym pojedynku zwycięsko z tego spotkania wyszła właśnie para Błaszczyk/Jadam. W półfinale zmierzyli się oni z parą Gawlas/Wandachowicz i pewnie odnieśli zwycięstwo 3-0 i tym samym awansowali do finału tych rozgrywek, gdzie przyszło zmierzyć się im z turniejową dwójką Michna Dawid/Kulczycki Alan. Para Błaszczyk/Jadam bardzo dobrze rozpoczęła to spotkanie, gdzie już po 2 pierwszych setach prowadzili 2-0. Wydawać się mogło, że już za chwilę przypieczętują oni swoje zwycięstwo w tym spotkaniu, lecz kolejne dwa sety należały do ich przeciwników i całe spotkanie przybrało wynik 2-2. Ostatni 5 set tego spotkania należał jednak do pary Błaszczyk/Jadam, którzy pewnie pokonali parę swoich przeciwników 11-3 i ostatecznie to im przyszło cieszyć się ze złotego medalu Mistrzostw Polski Młodzików.

Gratulujemy serdecznie naszym tenisistom wielkiego sukcesu w tym turnieju i czekamy na kolejne sukcesy.