Rowerowy Rajd na Orientację za nami. Rawianie przyłączyli się do aktywnej zabawy

Zbigniew Przerwa najlepszym rawianinem w OrientAkcji. Rowerzysta odnalazł 17 ukrytych punktów.

W minioną sobotę (11.09) po raz drugi w Rawie Mazowieckiej odbył się Rowerowy Rajd na Orientację, którego organizatorem było stowarzyszenie Funkcjonariuszy Służb Mundurowych BASTION.

Uczestnicy mieli do wyboru dwie trasy. MEGA – 60 km (do odnalezienia 13 pkt.) i GIGA – 120 KM (do odnalezienia 24 pkt.). Limity czasowe na obu dystansach wynosiły odpowiednio 7,5 godz. dla dystansu MEGA i 8,5 godz. dla dystansu GIGA.  Zgodnie z regulaminem o kolejności zawodników decydowały: ilość odnalezionych punktów i czas przejazdu.

W zawodach wystartowało 160 zawodniczek i zawodników w tym 7-osobowa grupa z Rawy Mazowieckiej. Zwycięzcą  na dystansie GIGA został Krystian Jakubek (ULTRAdventure – Wrocław). W kategorii Pań na tym dystansie pierwsze miejsce zajęła Danuta Blank (Townada – Chobot).  Na dystansie MEGA zwyciężyli: Piotr Zarzycki (KTR Bikeorient – Łódź) i Danuta Owczarczak (DJ Team – Pruszków).

Przeprowadzono również klasyfikację w kategorii mieszkańców Rawy Mazowieckiej. Najlepszym rawianinem został Zbigniew Przerwa, który odnalazł 17 punktów w czasie 7:52,23.  Zwycięzcy poszczególnych dystansów i najlepszy rawianin otrzymali ufundowane przez Miasto Rawa Mazowiecka pamiątkowe puchary i upominki.

W opinii uczestników i organizatorów Rawa jest świetnym miejscem do organizowania tego typu zawodów i wszyscy chętnie wrócą na kolejne edycje rajdów na orientację, zwłaszcza że niektórzy połączyli udział w zawodach z grzybobraniem.

I jeszcze krótki komunikat dla rawskich rowerzystów. W Urzędzie Miasta (pokój nr 6) dostępne są mapy z trasami  sobotnich zawodów, więc jeśli ktoś nie miał odwagi wystartować oficjalnie, zapraszamy po odbiór map i samodzielne pokonanie rajdowych tras i poszukiwanie punktów.