133 biegaczy uczciło pamięć Żołnierzy Wyklętych. To była X. odsłona Biegu Tropem Wilczym

Bieg nad rawskim Zalewem Tatar sposobem na aktywne spędzenie wolnego czasu, ale i uczczenie pamięci poległych bohaterów.

To był już dziesiąty, jubileuszowy Bieg Tropem Wilczym. Po rocznej przerwie, także i w Rawie Mazowieckiej pojawili się aktywni biegacze, którzy do wyboru mieli dwa dystanse: 1963 m oraz 5 km.

Wielu uczestników wczorajszej (6.03) imprezy oddało hołd  bohaterom, biegnąc na obu dystansach. Na dystansie symbolicznym nie prowadzono oficjalnej klasyfikacji. Natomiast na dystansie 5 km wyłoniono zwycięzców w kategorii kobiet i mężczyzn.

W kategorii kobiet pierwsze miejsce zajęła Małgorzata Wróbel, drugie i trzecie miejsce wywalczyły: Natalia Piotrowska i Nadia Smyczek. W kategorii mężczyzn najszybszy był Maciej Budziński, drugie miejsce zajął Paweł Szymaniak, a trzecie Piotr Trębacz. Ponadto przyznano nagrody specjalne, które otrzymali: Państwo Klimas, którzy byli najliczniejszą rodziną na trasie oraz roczna Matylda Lesiak, jako najmłodsza uczestniczka.

Po zakończeniu biegów na uczestników czekały gorące napoje i poczęstunek. Wszyscy zawodnicy otrzymali pakiety startowe zawierające między innymi koszulkę z wizerunkiem bohatera i pamiątkowy medal.

Więcej zdjęć z Biegu Tropem Wilczym znajdziecie tutaj.