Uczestnicy sztafety przywieźli do Rawy srebrny medal!

Sztafeta 9 x 800 m chłopców ze Szkoły Podstawowej Nr 1 zdobyła srebrny medal w finale wojewódzkim SZS ! To 8 medal z rzędu a 14 w ogóle w sztafetach.

Sztafeta chłopców 9 x 800 m reprezentująca Szkołę Podstawową Nr 1 zdobyła srebrny medal w finale wojewódzkim Szkolnego Związku Sportowego jaki odbył się w Zgierzu nieznacznie ustępując szkole sportowej z Aleksandrowa Łódzkiego. Srebrni medaliści sprzed roku ponownie musieli uznać wyższość uczniów z Aleksandrowa lecz tym razem przegrali o kilka metrów, a zacięta walka trwała od pierwszej do ostatniej zmiany i ostatniego metra 7-kilometrowej trasy.

Tak więc po raz drugi w finale wojewódzkim sztafet – srebro. Obie sztafety osiągnęły bardzo dużą przewagę nad pozostałymi zespołami i należy sądzić, że w przyszłym roku znów między naszym zespołem a Aleksandrowem będą rozstrzygać się losy finału wojewódzkiego. Obydwa zespoły uzyskały awans do Finału Krajowego, który w trochę zmienionej formule odbędzie się wiosną 21 kwietnia w Łodzi a warto przypomnieć, że szkoła z Aleksandrowa w ubiegłym roku szkolnym zdobyła tam srebrny medal.

Kolejność na zmianach i uzyskane czasy: Jakub Niewiadomski 2.49 Mikołaj Kołodziński 3.00 Jakub Różański 3.11 Dominik Kłos 2.53 Kacper Gos 2.22 Antoni Zdziechowski 2.53 Jakub Jędras 2.37 Patryk Pawlak 2.35 Szymon Staroń 2.39
To 8 medal z rzędu ( 6 złotych i 2 srebrne ) zdobyty w sztafetowych biegach przełajowych dla SP1 i jednocześnie naszego klubu a 14 w ogóle w tej konkurencji
( 9 medali chłopców i 5 dziewcząt).

Na tych samych mistrzostwach znakomicie zaprezentowali się biegnący w sztafecie szkół średnich dwaj nasi najlepsi zawodnicy – Łukasz Florek na 1 zmianie uzyskał bardzo dużą przewagę nad rywalami, a Paweł Dziki na ostatniej zniwelował dużą stratę. Niestety dwóch przygotowanych zawodników to za mało na medal w imprezie rangi mistrzostw województwa i ostatecznie zespół rawski zajął 4 lokatę.