Nowy program prozdrowotny w rawskim szpitalu. Rehabilitacja i dieta, czyli dobra postawa to podstawa 

erawaPowiat
komentarzy

„Dobra postawa to podstawa” to nowy program Szpitala Św. Ducha w Rawie Mazowieckiej, którego uczestnicy zostaną objęci darmową rehabilitacją, opieką dietetyczną oraz wsparciem psychologicznym. Placówka uzyskała na jego przeprowadzenie dofinansowanie w wysokości ponad 776,5 tysięcy złotych z programu Fundusze Europejskie dla Łódzkiego na lata 2021-2027.

Wspomniany projekt będzie realizowany do końca lipca 2026 roku. 
— Na polski rynek pracy nadciąga fala pracowników z tak zwanego srebrnego pokolenia, czyli pokolenia osób po 50. roku życia, która obejmuje roczniki wyżowe, urodzone na początku lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku – mówi Małgorzata Leszczyńska, dyrektor Szpitala św. Ducha – Ci ludzie muszą być cały czas mobilni i dyspozycyjni, a nie ma się co oszukiwać, że w tym wieku doskwierają już pewne choroby czy zwyrodnienia, utrudniające normalną pracę. Dlatego postanowiliśmy ich wesprzeć i zorganizować dla nich specjalny program, który im w tym pomoże.

Cel projektu

Głównym celem projektu jest wspieranie powrotu do pełnej sprawności mieszkańców powiatów rawskiego, tomaszowskiego, skierniewickiego oraz miasta Skierniewice, którzy są w wieku aktywności zawodowej. 

Kto może skorzystać z projektu?

Projekt skierowany jest do osób pracujących, które są narażone na opuszczenie rynku pracy z powodu problemów zdrowotnych, oraz do osób zarejestrowanych jako bezrobotne, które potrzebują rehabilitacji, aby podjąć pracę lub powrócić do zatrudnienia.

Do projektu mogą zakwalifikować się osoby, które w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie korzystały z rehabilitacji finansowanej z NFZ lub innych środków publicznych oraz posiadają dokumentację medyczną nie starszą niż 12 miesięcy, wskazującą na choroby układu kostno-stawowego, mięśniowego i tkanki łącznej, oraz mają wskazania do rehabilitacji.

Ile osób odejmie projekt?

Projekt przewiduje wsparcie dla 180 osób  aktywnych zawodowo, które borykają się z chorobami układu kostno-stawowego, mięśniowego i tkanki łącznej. W ramach projektu, uczestnicy będą mogli skorzystać z pakietu rehabilitacyjnego przeprowadzanego w przychodni na ul. Niepodległości 8. 

Co uzyskają pacjenci w ramach projektu?

W ramach projektu uczestnicy mogą zakwalifikować się do 10 lub 15 sesji rehabilitacyjnych, wsparcia psychologicznego i dietetycznego, a także edukacji zdrowotnej dotyczącej występujących schorzeń.

Gdzie można się zapisać do udziału?

Rekrutację prowadzi Biuro Projektów, ul. Warszawska 8 (budynek administracji). Kontakt telefoniczny: 729 059 508.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz