Wysoka wygrana Mazovii. Biało-niebiescy na ostatnim meczu wyjazdowym w Mierzynie zdobyli 4 bramki…

W minioną sobotę (16.11) na boisku w Mierzynie miało miejsce spotkanie w ramach 18 kolejki Łódzkiej IV ligi sezonu 2013/14. Biało-niebiescy rozegrali spotkanie z gospodarzami, LKS Mierzyn. Faworytami tego meczu była Mazovia, która udowodniła to wszystkim 4 bramkami.

Choć zespół z Rawy Mazowieckiej nie stwarzał na początku klarownych sytuacji, to pierwsza bramka należała właśnie do niego. W 27 minucie Paweł Wyciszkiewicz wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem LKS-u i uderzeniem po ziemi w długi róg, skierował piłkę do siatki rywala. Dobra passa towarzyszyła Mazovii do końca spotkania. Kolejny gol padł w 40 minucie. W polu karnym wytworzyło się małe zamieszanie, piłka na szczęście trafiła do Pawła Wyciszkiewicza, który z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki.

W 43 minucie Rafał Bednarek wyszedł na prostopadłe podanie od jednego ze swoich kolegów z drużyny. Jeden z obrońców podciął jednak 20-letniego pomocnika RKS-u w polu karnym i sędzia główny Ślęzak z Sieradza podyktował jedenastkę dla Mazovii. Sam poszkodowany pewnym strzałem ustalił wynik do przerwy. LKS Mierzyn – Mazovia Rawa Mazowiecka 0:3.

W drugiej części spotkania biało-niebiescy nie odpuścili rywalowi. Największe zagrożenie Mazovia stwarzała gospodarzom poprzez stałe fragmenty gry, które celnie egzekwowali z rzutów rożnych i wolnych Rafał Bednarek oraz Szymon Leszczuk. Około 70 minuty meczu za ostry faul drugim żółtym kartonikiem główny arbiter wyrzucił z boiska jednego z piłkarzy LKS-u. Dwadzieścia minut później gospodarze grali już w dziewiątkę, ponieważ sędzia bezpośrednią czerwoną kartką wyrzucił z placu gry brutalnie faulującego piłkarza. Kropkę nad ,,i” spotkania postawił, a mówiąc dokładnie postawili – bracia Różyccy. Tomasz zagrał górną piłkę do Rafała, który wyszedł sam na sam z bramkarzem. Doświadczony napastnik uderzył na bramkę, golkiper LKS-u zdołał odbić futbolówkę, ale na szczęście dobitka Rafała okazała się celna i ostatecznie ustaliła wynik spotkania. LKS Mierzyn – Mazovia Rawa Mazowiecka 0:4 (0:3).

W ostatniej 19 kolejce Łódzkiej IV ligi Mazovia zagra na własnym stadionie mecz z nieobliczalną Concordią Piotrków Trybunalski. To spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę 23 listopada o godzinie 13:00. Wszystkich kibiców zapraszamy na ten interesujący mecz. Wstęp wolny.

Relacja: rksmazovia.plskróty erawa.pl