Blisko 1500 książek dostępnych w formie ebook’ów oferuje Miejska Biblioteka Publiczna w Rawie Mazowieckiej. Aby korzystać z darmowego rozwiązania wystarczy poprosić o specjalny PIN…

erawaKultura
komentarzy

Blisko 1500 książek dostępnych on-line oferuje Miejska Biblioteka Publiczna w Rawie Mazowieckiej. Wszystko dzięki uruchomieniu dostępu do wirtualnej biblioteki. Książki można czytać na każdym urządzeniu z dostępem do Internetu, w dowolnym miejscu. Aby zacząć przygodę z tą usługą wystarczy pobrać z biblioteki specjalny kod PIN. 

fot. Z książek w wygodny sposób można również korzystać na smartfonie.

fot. Z książek w wygodny sposób można również korzystać na smartfonie.

Bez problemów z dostępnością, bez wychodzenia z domu, szybko i mobilnie. Tak teraz można korzystać z części książkowych zasobów biblioteki. Wszystko dzięki platformie IBUK Libra, do której dostęp mogą uzyskać czytelnicy. I choć dziś z zasobów większy użytek zrobią studenci, niż miłośnicy beletrystyki, na pewno warto zainteresować się tym elektronicznym rozwiązaniem.
– Zależy nam, aby głównie studenci mogli z tego skorzystać, ponieważ w księgozbiorze są przede wszystkim książki naukowe. Jest to ogromna wygoda, gdyż mogą korzystać z książek wszędzie. W większych miastach ta usługa jest bardziej rozpowszechniona, a w mniejszych zainteresowanie słabsze. Młodsi czytelnicy chyba już przekonują się do tych książek elektronicznych, mam nadzieję, że u nas tak właśnie będzie. Tym bardziej, że dostępność książek naukowych często jest ograniczona. Jedna osoba wypożyczy, już książka jest blokowana i inny student nie może z niej skorzystać – tłumaczy Olga Brudzyńska dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rawie Mazowieckiej.

Aby otrzymać dostęp do wirtualnego księgozbioru wystarczy poprosić w bibliotece o specjalny PIN, który po rejestracji na stronie www.libra.ibuk.pl da dostęp do książek. Katalog dostępnych publikacji można również bez logowania sprawdzić w budynku biblioteki.
– Póki co umowę na korzystanie z całego tego systemu mamy do końca września. Będziemy przyglądać się jaki rodzaj książek spotka się z zainteresowaniem czytelników i czy przy przedłużeniu należy wymienić tytuły – dodaje dyrektor Brudzyńska.

Wdrożenie całego rozwiązania kosztowało MBP około 2 tysięcy złotych.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz